کد خبر:1038

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام عنوان کرد:

کارخانه "استیل کورد" روند صنعتی شدن دره شهر را شتاب می بخشد!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ 18:42:34

بازتاب ایلام_ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام گفت: از تعداد ۵۳۵ واحد دارای پروانه بهره برداری صنعتی ۴۳ واحد در شهرستان دره‌شهر قرار دارد که بالغ بر ۷۱ درصد آنها فعال هستند."یارالله نصیری" در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی دره شهر اظاهر داشت: حجم سرمایه گذاری انجام شده در بخش صنایع دره‌شهر ۱۸۰۰ میلیارد ریال و نیروهای مشغول به کار در این حوزه ۷۰۰ نفر است.

وی افزود: از ۳۰ هزار واحد صنفی استان ۲۵۰۰ واحد در شهرستان دره شهر قرار دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام یادآور شد: این شهرستان دارای ۸ اتحادیه و یک اتاق اصناف است.

"یارالله نصیری" خاطر نشان ساخت: شرایط و روند صدور مجوز پتروشیمی دره شهر با توجه به نظر مثبت وزارت نفت برای تامین خوراک، پیگیری تامین زیرساخت های لازم و وجود سرمایه گذار توانمند و همچنین اقدامات مفید مهندس کاظم زاده، در مراحل نهایی است.

وی به وضعیت کارخانه استیل کورد اشاره و تصریح کرد: این واحد به عنوان اولین واحد تولیدی کشور در زمینه تولید این محصول است که با بهره برداری کامل، سالانه قادر است ۱۰ هزارتن مفتول داخل تایر خودروهای سبک تولید کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام تاکید کرد: نیاز داخل کشور ۱۲ هزار تن است که به صورت کاملاً وارداتی بوده و با فعالیت این شرکت از خروج ارز جلوگیری می شود.

امام جمعه دره شهر نیز در جریان بازدید از واحدهای صنعتی، بر ضرورت توجه به عملیاتی کردن شعار "رونق تولید" تاکید کرد و گفت: بررسی مشکلات واحدهای صنعتی و تلاش برای حفظ اشتغال بایستی از اولویت‌ها باشد.

"حجت الاسلام قنبربیگی" اظهار داشت: سفر رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به شهرستان اقدامی مفید و ارزشمند بوده و انتظار می رود مشکلات و موانع حوزه ماموریت های سازمانی با نگاهی ویژه مورد بررسی قرار گیرد و با همدلی و هم اندیشی برای تحقق شعار سال تلاش شود.

گفتنی است؛ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان؛ فرماندار و امام جمعه دره شهر از کارخانجات استیل کورد، لوله های پلی اتیلن عدالت گستر، دربند لوله دره شهر و بیسکویت سازی امید تجارت زاگرس واقع در شهرک صنعتی بازدید کردند.


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام