کد خبر:1058

فرماندار شهرستان سیروان خبر داد؛

بهره برداری از مرحله اول ایستگاه پمپاژ سیروان تا پایان سالجاری


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ 10:46:34

بازتاب ایلام- جواد رحیمی مقدم گفت: مرحله نخست ایستگاه پمپاژ اراضی کشاورزی این شهرستان قبل از پایان سال جاری به بهره برداری برسد.وی با بیان اینکه با افتتاح این طرح آب مورد نیاز ۳۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی  شهرستان سیروان تامین و مشکل کمبود آب این مناطق مرتفع می شود، افزود: مجموع اعتبار این پروژه در فاز اول ۱۷۰ میلیارد ریال است که محل تامین این هزینه از اعتبارات ملی تعیین شده که با تزریق این مرحله نخست ایستگاه پمپاژ آب اراضی کشاورزی سیروان به اتمام می رسد.

فرماندار سیروان با اشاره به اینکه مطالعات انجام فاز دوم این ایستگاه و امکان سنجی اجرای آن نیز به تصویب رسیده ولی فرایند اجرایی شدن مرحله دوم هنوز به طور دقیق مشخص نشده است، یادآور شد: با بهره برداری کامل ایستگاه های پمپاژ سیروان اراضی زراعی و باغی این شهرستان به سیستم های نوین آبیاری مجهز و مشکل آب آنها نیز برطرف می شود.

رحیمی مقدم گفت: 135میلیارد ریال برای تملک اراضی مسکونی واقع در روستای سراب کلان از سوی دولت برای ساکنان این روستا مصوب شده است.

وی هرگونه ساخت و ساز در محوطه تاریخی روستای سراب کلان به علت اهمیت بافت منطقه از لحاظ تاریخی و گردشکری ممنوع اعلام کرد  و بیان داشت: یکی از برنامه های دولت برای حفظ این اثر باستانی تملک اراضی مسکونی بافت تاریخی روستا است./ایرنا


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام