کد خبر:1090

فرماندار شهرستان ایلام خبر داد:

افتتاح و کلنگ زنی ۲۴ پروژه در هفته دولت


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ 18:58:08

بازتاب ایلام-فرماندار شهرستان ایلام گفت: ۲۴ طرح و پروژه عمرانی و اقتصادی در شهرستان ایلام با قریب ۳۵ میلیارد تومان اعتبار در هفته دولت کلنگ زنی و یا افتتاح می شوند."خیرالله گراوند" در نشست شورای اداری شهرستان و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: میزان اشتغالزایی این پروژه ها در حین اجرا ۳۴۷ نفر و بعد از بهره برداری ۱۸ نفر خواهد بود.

وی افزود: زیرگذر رسالت - خیابان آیت الله حیدری؛ گاز رسانی به روستاهای چگا، پاقلا و پاچه انجیر؛ پارک خطی بلوار پژوهش؛ پیاده راه جاده سلامت شهر ایلام؛ طرح هادی روستاهای چالسرا، بلیین، گنجوان و پارده و آبرسانی به دانشگاه فرهنگیان از مهمترین این پروژه ها می باشند.

فرماندار شهرستان ایلام بیان داشت: بهره برداری از سد گلال، افتتاح شیرین سازی میعانات گازی، کلنگ زنی طرح ساماندهی آبیاری باغات بخش سیوان، کلنگ زنی زیرگذر شهید کشوری و بسیاری از طرح های با اهمیت را به سفر ریاست محترم جمهوری به استان، موکول کرده ایم.

"خیرالله گراوند" یادآور شد: ۳۱۹ طرح در حوزه اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری با ۳۰ میلیارد ریال اعتبار و با اشتغالزایی ۶۹۷ نفر در سطح شهرستان ایلام اجراء شده است.

وی خاطرنشان ساخت: ۱۴ طرح در حوزه اشتغال فراگیر با ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات و اشتغالزایی ۱۹۳ نفر به بانک های عامل معرفی شده اند.

فرماندار شهرستان ایلام تصریح کرد: ۷۴ واحد راکد در حوزه های صنعت، کشاورزی و گردشگری مجدداً به عرصه فعالیت بازگشته و این طرح ها برای ۱۸۳ نفر شغل ایجا می کنند. "خیرالله گراوند" ادامه داد: ۲۱۷ طرح در حوزه مشاغل خانگی با اعتباری حدود ۳۰ میلیارد ریال در سطح شهرستان به متقاضیان پرداخت شده است.

وی گفت: سه طرح اقتصادی در حوزه دندانسازی، تولید مصنوعات چرمی و تراشکاری با اشتغالزایی ۸ نفر در این هفته به بهره برداری می رسند.

فرماندار شهرستان ایلام تاکید کرد: هم اکنون ۷۹ سازمان مردم نهاد در شهرستان فعالیت دارند که پروانه فعالیت ۷۰ سازمان در دولت تدبیر و امید صادر شده است و این مهم بیانگر توجه دولت به نقش نهادهای مدنی در تحقق توسعه همه جانبه است.

"خیرالله گراوند" بیان داشت: ۲۸ حزب در شهرستان ایلام فعالیت دارند که مجوز فعالیت ۱۷ حزب در دولت تدبیر و امید صادر شده است.

وی اظهار داشت: در سفر شهرستانی استاندار به ایلام؛ ۳۷ مصوبه داشتیم که ۳۶ مصوبه آن اجرایی شده و از این تعداد ۱۹ پروژه به بهره برداری رسیده اند.

فرماندار شهرستان ایلام اظهار داشت: اعتبارات لازم برای مابقی پروژه ها منظور شده است.

"خیرالله گراوند" خاطرنشان ساخت: یک پروژه باقی مانده، تهیه طرح جامع ترافیک شهر ایلام بوده که به دلیل عدم تخصیص از منابع ملی عملیاتی نشده است.


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام