کد خبر:1176

اینجا آخر دنیا است/برگردید؛

بُن بست؛ نام دیگر ایلام!؟


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ 19:36:23

بازتاب ایلام-خداداد ابراهیمی: یک فعال مدنی خوشفکر در فضای مجازی، مسئولانه و نقادانه بانگاهی به وضعیت توسعه نیافتگی ایلام، به نخبگان و مسئولان،تلنگری زده است: " ایلام، آخر دنیاست، برگردید! "" ایلام، آخر دنیاست"؛ اصلاً خبر خوبی نیست، ناامیدی است، بوی شکست می دهد، بوی تسلیم‌.! اما نه!

با اینکه سال هاست ما ایلامیان، "بُن بست" ها را در همه‌ی زوایای زندگی خود تجربه کرده‌ایم اما همیشه با امید، افق روشنی ترسیم کرده‌ایم، راهی یافته‌ایم، مَعبری گشوده‌ایم، چرا که ما مرد جنگ بوده‌ایم و با هشت ریشتر زلزله‌ی جنگ، هر چند تلخ، هرچند سخت، سرسختانه، دست و پنجه نرم کرده‌ایم و ایستاده‌ایم. حتی اگر ایلام آخر دنیا باشد، برنگردیم!، شاهراه امید بگشائیم.!

چرا که " بُن بست"، نام دیگر ایلام نیست. "کبیرکوه" این را به ما آموخت؛ همیشه راهی هست.! حتی در دل صخره ها و سنگ ها.!

با این وجود عبارت" ایلام آخر دنیاست، برگردید.!" هم تلنگری است به نخبگان ایلامی که فارغ از صف بندی های سیاسی، برای توسعه‌ی ایلام کاری کنند و به هزاران راه نرفته بیاندیشند.! و هم نهیبی است به استاندار دشتکی، در حالی که او کم کم به پایان ماموریتش در ایلام نزدیک می شود، هنوز هیچکدام از وعده های دولت در راستای مطالبات ایلامیان محقق نشده است؛ نشان به آن نشان که هنوزهیچ "قطاری" حامل "سند جامع اربعین" باعبور از کنار"شرکت نفت و گاز غرب"؛ از "مسیر چهاربانده"ی ایلام، به دروازه‌ی عتبات عالیات(مهران)، نرسیده است.!


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام