کد خبر:1179

معاون اجرایی راهنمایی و رانندگی ناجا در ایلام؛

مرز مهران همچنان کانون توجهات زائران اربعین حسینی است


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ 10:55:46

بازتاب ایلام- معاون اجرایی راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: نهادینه کردن فرهنگ ترافیک و جلوگیری از کشت و کشتار و خسارات مادی و معنوی ناشی از تصادفات در جاده ها؛ وظیفه ای همگانی و معروفی بس بزرگ است. 

سردار حمیدی در همایش"طلاب یاران فرهنگ ترافیک" در محل هتل زاگرس ایلام، اظهار داشت: سال گذشته ۱۷ هزار و ۱۸۳ نفر در جاده های درون شهری و برون شهری کشور به علت تصادفات مختلف جان خود را از دست داده اند.

وی با بیان اینکه این آمارها بسیار دردناک است و خسارات مادی و معنوی زیادی بر خانواده ها و جامعه تحمیل کرده است، افزود: هر کشته بطور متوسط خسارات مادیی بالغ بر بیش از یک میلیارد تومان بر جامعه تحمیل می کند.

معاون اجرایی پلیس راهور کشور با اشاره به اینکه تعداد گواهینامه های صادره تا سال ۹۷ نسبت به سال ۸۵ بیش از ۱۰۳ درصد افزایش یافته است، یادآور شد: متاسفانه پرفروش ترین خودرو تولید داخلی پرتصادف ترین و خسارت آفرین ترین خودروی کشور است.

سردار حمیدی گفت: همه در مقابل جامعه مسئولیم و باید با فرهنگ سازی مناسب و بالابردن سطح کیفی تولیدات خودرویی، مانع بیش از پیش این کشت و کشتارها شویم.

وی با اشاره به اینکه نقش روحانیون، ائمه جمعه و جماعات و طلاب در نهادینه ساختن فرهنگ ترافیک بسیار موثر و کم نظیر است، بیان داشت: امسال با توجه به حذف ویزا؛ قطعاً در اربعین حسینی جای جای استان ایلام با ترافیک مواجه خواهد شد و همه باید پای کار باشند.

سردار حمیدی تأکید کرد: مرز مهران همچنان کانون توجهات زائران حرفه ای است و بازگشایی مرز خسروی نمی تواند حجم زیادی از بار ترافیکی مهران را کاهش دهد.

 

 

 

 

 

 


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام