کد خبر:1181

رئیس کل دادگستری استان ایلام تاکید کرد؛

لزوم کاهش ورودی پرونده به مراجع انتظامی و قضایی در ایلام


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ 9:59:01

بازتاب ایلام- رئیس کل دادگستری استان ایلام گفت: مردم و مسئولان قدردان تلاش های شبانه روزی نیروی انتظامی هستند.علی دهقانی ظهر دوشنبه در نشست تعاملی با فرمانده انتظامی استان با اعلام این خبر اظهار داشت: نیروی انتظامی وظیفه و تکلیف سنگینی در عرصه امنیت  و ایجاد آرامش در جامعه دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در کنار  وظایف سنگین تامین نظم و امنیت، ضابط بودن نیروی انتظامی برای دستگاه قضائی مسئولیت این نهاد بزرگ را دو چندان کرده است، افزود: نقش نیروی انتظامی همیشه پر رنگ و در نوک پیکان عمل قرار دارد.

رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه نیروی انتظامی به عنوان بازوی توانمند دستگاه قضا زمانی می تواند وظایف خود را در راستای برقراری امنیت و آسایش عمومی فراهم کند که مورد حمایت قرارگیرد، و این تکلیف ماست که این چتر حمایتی را همیشه و همواره حفظ کنیم، بر لزوم کاهش ورودی پرونده به مراجع انتظامی و قضایی در ایلام تاکید کرد.

دهقانی به ماموریت بزرگ اربعین حسینی(ع) اشاره کرد و گفت: علاوه بر کار نظامی و امنیتی، قضات و  پزشکی قانونی در ماموریت اربعین حضور شبانه روزی خواهند داشت.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه به بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت: در کلانتری ها  باید سعی شود کاهش ورودی پرونده به مراجع انتظامی و قضائی کاهش پیدا کند.

 وی تصریح کرد: در بحث آسیب ها و مشکلات و اختلافات قومی و قبیله ای نیروی انتظامی با ورود به موقع به موضوع می تواند در کاهش بیشتر این در گیری ها نقش موثری را ایفا کند.

علی دهقانی با اشاره به مرجع بودن نیروی انتظامی یادآور شد: باید در زمان تشکیل پرونده قضائی هم سرعت و هم دقت مد نظر قرار گیرد و اولویت بندی پرونده ها مد نظر باشد.

وی با توجه به اینکه در تحقیقات اولیه سرعت اساس کار است ، افزود: نباید دقت را فدای سرعت کرد و اساس کار ما رضایت مردم است و باید تمایم همکاران مکلف به رعایت حقوق شهروندی باشند./مهر


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام