کد خبر:1278

مدیرکل میراث فرهنگی،نایع دستی و گردشگری استان ایلام؛

دریاچه سدها و رودخانه های بهترین ظرفیت برای توسعه گردشگری است


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ 9:26:51

بازتاب ایلام - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استلان ایلام گفت: ظرفیت های یادشده در دیارکهن ایلام قابلیت توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال پایدار و ثروت و نیز توسعه کسب وکار در استان را دارد.



عبدالمالک شنبه زاده در نشست مدیران دستگاههای میراث فرهنگی و آب منطقه ای استان ایلام اظهار داشت: هدف از این نشست شناسایی مکان های گردشگری و ظرفیت های تأسیسات آبی استان جهت تسهیل و توسعه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری و تفریحی پیرامون منابع و تأسیسات آبی بوده است.

وی با اشاره به این که سدهای استان دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای گردشگری هستند، افزود: دریاچه های طبیعی و یا پشت سدها و رودخانه های دائمی استان دارای ظرفیت‌های بسیار بالای گردشگری هستند از این جهت در نظر است با همکاری مدیریت آب منطقه ای استان ظرفیت های فوق را به جهت فعالیت‌های گرشگری به بخش خصوصی واگذار کنیم.

شنبه زاده یادآور: همچنین یکی از بهترین ظرفیت های گردشگری در استان ، ایجاد سدهایی است که توسط شرکت آب منطقه ای استان ایجاد شده که می توان گفت بیشترین تبلیغات این اداره کل در زمینه گردشگری فعالیت و اقداماتی است که توسط آب منطقه ای در این سدها انجام گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی گفت: جهت اجرای فعالیت های گردشگری در حاشیه سدهای استان دو دستگاه مربوطه با تهیه طرح جامع مطالعاتی برای هر طرح گردشگری جهت ایجاد رقابتی سالم در بین سرمایه گذاران و ارائه به آنان، با اعلام شرایط ویژه جهت شرکت سرمایه گذاران اقدام به فراخوان و سپس برگزاری جلسه مزایده جهت تعیین سرمایه گذاربخش خصوصی می نمایند.

وی عنوان کرد: شرکت آب منطقه‌ای استان ایلام ظرفیت های استان را برای فعالیت‌های گردشگری در نظرگرفته است که با پیشنهاد این اداره کل دریاچه سد سیمره چون ظرفیت بسیار مناسبی را دارا می باشد اولین این موارد محسوب می‌شود همچنین سدهای کنگیر ، دویرج ، گلال ، سیاه گاو ، کرخه سدهای گردشگری هستند لذا در این راستا بزودی فراخوان مبنی بر واگذاری طرح های گردشگری حاشیه سدها استان جهت فعالیت‌های گردشگری اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است:  جلسه مسئولین دو دستگاه در خصوص چگونگی انعقاد تفاهم نامه و اجرای طرح های گردشگری ساحلی و آبی بر اساس “شیوه نامه اجرایی فعالیت های گردشگری و تفریحی در منابع و تأسیسات آبی و پیرامون آن ” برگزار شد.


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام