کد خبر:1287

اینجا حال و هوای دیگری است؛

مهران؛ گذرگاه عاشقان اربعین!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ 16:59:55

بازتاب ایلام-کریم رحیمی/رئیس مجمع گروه‌های جهادی سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام: سفر زائران اربعین امسال نسبت به سال‌های پیش زودتر آغاز شده و موکب‌های گروه‌های جهادی نیز زودتر در مهران و ایلام مستقر شده‌اند و با روحیه جهادی در حال ارائه خدمت به زوار اربعین هستند.با مواکب گروه‌های جهادی مستقر در مهران و ایلام در زمینه‌های اسکان زائران، تغذیه و برنامه‌های فرهنگی و مذهبی یا هر نوع ماموریت دیگری که به ما محول شود، به صورت شبانه‌روزی فعال‌اند.

سیل جمعیت در شهر مهران به طرف مرز در حال حرکت است و ما بر اساس تجربه سال‌های قبل، خدمات رسانی به زوار از شهر ایلام شروع می‌کنیم تا زوار با توان بیشتری راهی مهران و سپس عراق شوند.

گروه‌های جهادی هیچ منبع دولتی ندارند و تنها منبع آنها کمک‌های مردمی و خیّرین است که امسال نه تنها کم نشده بلکه نسبت به سال‌های پیش افزایش یافته است.

در گذشته مردم نذورات خود را در قالب خواربار و اقلام خوراکی به گروه‌های جهادی ارائه می‌کردند اما به یُمن سفرهای اربعین، اینک به صورت نقدی و معطوف به اراده و نیاز مواکب نذورات می‌دهند که این کار خدمات رسانی به زوار را تسهیل کرده است.

مجوز برپایی مواکب به صورت رسمی توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات استان انجام می‌شود و امسال سازماندهی مناسبی دارد و کمک‌های مردمی خدمات رسانی مواکب را به حد قابل قبولی رسانده است.

در سال‌های گذشته آستان قدس رضوی به مواکب اربعین در استان کمک می‌کرد که امسال تا کنون هیچ ورودی نداشته است.

حجم ورودی و خروجی مرز مهران در طول سال و ایام اربعین، به توجه ویژه مسئولان کشور برای گسترش زیرساخت‌های ریلی نیاز دارد که مطالبه مردم و نیروهای انقلابی از مسئولان کشوری است و از طرف دفتر امور ویژه مقام معظم رهبری در سال ۸۸ مکاتبه‌ای مبنی بر لزوم اتصال مرز مهران از طریق خطوط ریلی به راه آهن عراق انجام شد که تا کنون کاری در این خصوص انجام نشده است.

مقام معظم رهبری فرمودند که اربعین بین‌المللی شده و دروازه این حرکت عظیم مردمی که به تعبیر معظم‌له زمینه ساز ظهور است، نیازمند امکانات است و در صدر امکانات، اتصال خطوط ریلی است.


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام