کد خبر:1307

"سردار قاسمی" در آیین ختم زنده یاد" محمدرضا غیاثی" از فرماندهان دفاع مقدس:

"محمدرضا غیاثی" پیشاپیش لشکر بود و در صحنه نبرد عاشقانه و عاشورایی ایستاد!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ 17:47:36

بازتاب ایلام-جانشین اسبق سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام گفت: محمدرضاهای غیاثی در صحنه نبرد عاشقانه و عاشورایی ایستادند و جانفشانی کردند.سردار "محمدتقی قاسمی" در آئین ترحیم سرتیپ پاسدار "محمدرضا غیاثی" از جانبازان و فرماندهان دفاع مقدس، با تسلیت عروج ملکوتی و جانسوز و غم انگیز این بزرگمرد عرصه ایثار و شهادت، اظهار داشت: امام خمینی(ره)فرمودند نگذارید پیشکسوتان عرصه ایثار و شهادت، در پیچ و خم زندگی، به دست فراموشی سپرده شوند.

وی افزود: چقدر جامعه امروز ما امثال محمدرضاها را می شناسند؛ محمدرضا های غیاثی در صحنه نبرد عاشقانه و عاشورایی ایستادند و جانفشانی کردند.

همرزم سرتیپ پاسدار "محمدرضا غیاثی" بیان داشت: من خود به عنوان همرزم، یک روز بعد از رحلت اش متوجه سفر این عزیز شدم در حالی که نباید بگذاریم در روزمره زندگی، این افراد به دست فراموشی سپرده شوند.

سردار"محمدتقی قاسمی" خاطرنشان ساخت: محمدرضاغیاثی از فرماندهانی بود که پیشاپیش لشکر حرکت می کرد، در جنگ های کلاسیک، معمولاً فرماندهان دستور می دادند و می گفتند خط را بشکنید و در ماموریت ها، نیروها جلوتر بروند اما این قاعده در دفاع مقدس توسط این فرماندهان شکسته شد.

وی یادآور شد: در هیچ نقطه ای جنگ بدین گونه وجود ندارد، اما غیاثی ها با فداکاری در صحنه دفاع از انقلاب حاضر شدند و همه را کنار زدند و در جلوی لشکر ایستادند و نیروها، پشت سر فرمانده قرار گرفت و عملیات ها، رقم می خورد.

جانشین اسبق سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام تصریح کرد: یاد و خاطره محمدرضا غیاثی هایی که در صحنه نبرد عاشورایی و عارفانه برای تامین امنیت این کشور و ملت سینه سپر کردند را گرامی می داریم.

سردار"محمدتقی قاسمی" تاکید کرد: بارها محمدرضا در نبردها و جنگ ها در صحنه های مختلف چه در کردستان و یا دیگر نقاط، به مرز شهادت نزدیک شد اما قسمت این بود که پیکر ش پر از تیر و ترکش و موج انفجار باشد و مجروح شود.

وی ادامه داد: امروز این شهید بزرگوار حتی خانه ای برای فرزندان و همسر ندارد و این زندگی یک فرمانده جنگ است اما مزدوران می گویند امثال این بچه های جنگ در میدان نبرد و سپاهیان به ثروت رسیده اند.

جانشین اسبق سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام اضافه کرد: این شخصیت آن قدر مهربان بود که حتی به طبیعت نیز آزاری نمی رساند و در هنگام عملیات ها و یا کوهنوردی، پاسدار طبیعت و محیط زیست بود و انجمنی را برای حفاظت از محیط زیست تشکیل داد.

سردار"محمدتقی قاسمی" گفت: وقتی مسئولیتی در سپاه داشت خودش بلند می شد و تمامی زباله ها را از دل طبیعت جمع می کرد و زبان او در همه وقت ذکر بود. وقتی کسی در عرصه های مختلف این گونه نقش آفرین باشد و در محیط جامعه گمنام ترین و مظلوم ترین باشد، یعنی جایگاه رفیعی دارد.

وی افزود: ایشان چند روز قبل اعلام کرده بود که احساس می کند از دنیا می رود او رفت و یاد او ماند که در این جامعه چه خدماتی انجام داد و در عمل و زبان و رفتار، کسی آزاری از او ندید، او فرماندهی نقش آفرین بود.

سردار"محمدتقی قاسمی" یادآور شد: امروز وقتی دوستانش خبر شهادت گونه اش را شنیدند، می پرسیدند مگر محمدرضا مجروح بود؛ بله او برای امنیت ملت با تیر و ترکش دشمن زخم برداشت و داوطلبانه و بی هیچ اجباری این مسیر را پیمود.

جانشین اسبق سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام خاطرنشان ساخت: هر روز یکی از یاران دفاع مقدس را غریبانه از دست می دهیم. نباید بگذاریم این عزیزان فراموش شوند زیرا آن ها در روزهای غربت و تنهایی عاشورا را احیاء و جانفشانی کردند.

سردار"محمدتقی قاسمی" بیان داشت: ناگفته های زیادی از این دلاورمرد وجود دارد، او در هر عملیاتی سینه سپر می کرد و جلوی نیروها حرکت می کرد. امثال این فرمانده ها، موجب پیروزی ها شدند. او فرمانده ای نبود که خود کناری بایستد و دستور حرکت بدهد.

جانشین اسبق سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام تصریح کرد: وی شجاعانه جنگید و در بسیاری از عملیات ها تا مرز شهادت رفت. بی شک تمامی شهدایی که همرزم او بودند به استقبال ایشان می آیند. او در اربعین حسینی رفت و ارادت خاصی به این ایام نیز داشت و یک بار مسیر ایلام تا مشهد را در اربعین پیاده روی کرد در حالی که هنوز در آن دوران پیاده روی رسم نبود.

سردار"محمدتقی قاسمی" تاکید کرد: بارها توصیه می کردیم این رشادت ها را در قالب کتابی بیاورند اما اهل این چیزها نبود. دیروز در روزگار آتش و خون ایستاد و امروز در ایام تشخیص مرد از نامرد به شهادت رسید، او فرمانده ای دلاور در دفاع مقدس بود، در وصف این پاسدار نمی توان سخنی گفت. امیدواریم ایشان با شهدای کربلا محشور شود.


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام