کد خبر:1615

در رثای سردار؛

خبر، پُتک بود و بر آئینه نشست!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ 21:44:47

بازتاب ایلام-خداداد ابراهیمی/ روزنامه نگار: خبر،پُتک بود وبر آئینه نشست، خبری که بامداد جمعه ۱۳ دی ماه از فرودگاه بغداد مخابره شد، رسانه های جهان را به تسخیر درآورد: " سردارسرلشکر قاسم سلیمانی آسمانی شد.!پرچم های سیاه به اهتزاز درآمدند، صوت قرآن، آسمان را بغل کرد، مردم به مساجد آمدند، مویه های مادران، دل ها را به آتش می کشید، مراجع دینی تسلیت گفتند، رسانه های معتبر جهان، روز پرکار و نفسگیری در پیش داشتند.گویی درازنای جمعه پایانی نداشت.!

در اندک زمانی، ترند سرچ تاپیک "قاسم سلیمانی" در ایران از "دانلود" که ترند ثابت وب فارسی است نیز پیشی گرفت و با وجود فشارهای دولت تروریستی آمریکا بر اینستاگرام مبنی بر حذف مطالب مربوط به شهید "قاسم سلیمانی"؛ کاربران ایرانی با انتشار هزاران پست درباره‌ی "حاج قاسم" این شبکه اجتماعی را دچار چالش جدی کردند.

پروفایل تلگرام کاربران ایرانی، به سرعت به عکس سردار سلیمانی تغییر یافت تا او همچنان سردار قلب ها باشد. سرداری که علاوه در ایران در دل های مردم خاورمیانه پایگاه دارد.

سردار وطن که از آغاز جنگ تحمیلی سال ۵۹ تا سيزدهم دي ۹۸، پوتين به پا داشت، بالاخره درحمله ناجوانمردانه‌ی خفاش هایی که از کابین آپاچی های ترامپ دستور می گرفتند، در خاک و خون تپید و افلاکی شد. تا همسرش بنابر وصیتش سنگ قبری ساده سفارش دهد: "آرامگاه سرباز قاسم سلیمانی " همین و بس.!

بعضی ها حیف است که معمولی بمیرند. اصلاً "خون بعضی ها حیف است زیرِ زمین دفن شود باید روی زمین بریزد و ‌شکوفه دهد.!" تا مجاهدان را "صَفًّا كَأَنَّهُم بُنيَانٌ مَّرْصُوصٌ" کند. چرا که قاسمِ شهید، قدرتمندتر از سردار سلیمانی‌، ترامپ را دچار لکنت خواهد کرد و به زانو در می آورد. بی گمان انتظار سخت، برای ترامپ، از انتقام سخت، کُشنده‌تر خواهد بود، کُشنده‌تر!!


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام