کد خبر:1620

برای سردارِ قلبم؛

جمعه ای پرالتهاب/خداحافظ ای بهترین بابای دنیا!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ 9:00:39

بازتاب ایلام-فاطمه محمدمرادی/دانش آموز دبیرستان شهید فهمیده ایلام: جمعه بود، جمعه ای پر از آه، پر از فریاد، پر از درد و پر از غم.! کاش بیدار نمی شدم.! کاش خبر دروغ بود.!آرامشِ قلبم! کاش قبل از فرود آمدنت، هواپیما مسیرش را تغییر می داد و سرنوشت تو نیز تغییر می کرد.! اما این دلگرمی هایی که به خود می دادم، هیچ فایده ای نداشت.! چون در دلم خبرهای دیگری بود.! دلم همانند سیر و سرکه می جوشید.! مات و مبهوت بر تلویزیون و عکس هایی که پخش می شد، خشک شده بودم.!

واقعاً راست بود!؟ مگر می شود بزرگ مجاهد ایران به همین سادگی شهید شود.!؟ نه نمی شود.! اما گویی این خبر تلخ و جانسوز صحت داشت و دروغ نیست!؟ یعنی رفت و همه ی ما را تنها گذاشت!؟ حاج قاسم در هیچ جا، جایی نداشت، جز در قلبم.!

عکس هایی که از او پخش می شد تعجب آور بود.! با خود گفتم حاج قاسمِ قلبم! کسی که تا نامش را می شنیدم دلم به وجودش گرم بود، با نگاهش دلم قرص بود که کم چیزی نیست.! حاج قاسمِ ایران است. آنقدر مهربان و دلسوز بود که لقب پدر را به او داده بودم و آنقدر قدرتمند و بزرگ بود که من نام حاج قاسم دلم را "مختار ایرانی" گذاشته بودم.! یعنی رفت!؟ نه باورش سخت است.! یعنی خواهرم زینب، پدرش آسمانی شد!؟ یعنی بابایِ قهرمان اش به آسمانِ بهشت پرواز کرد!؟

اشک از چشم هایم دائماً فرو می ریخت.! در نگاهش یک حسِ ناب بود، حسِ آرامش و دلگرمی.! پس چرا رفت!؟ چرا تنهایمان گذاشت!؟ بلورهای شیشه ای که از چشمم سرازیر می شد، تنها برای شهادت نبود، بلکه برای قطره های خونی بود که از جسم مطهرش می چکید و مظلومانه غرق در خون شده بود.!

کم غمی نیست، ایران یتیم شد.! ملت عزا گرفت.! آه از دلِ زینب! من که حاج قاسم را قبل از شهادت، فقط در تلویزیون دیده بودم، مهربانی را در صورتش می دیدم.! همیشه آرزویم بود که یک روز او را از نزدیک سیر ببینم و با بوسه های عمیق؛ دست و صورت نورانی اش را نوازش کنم.! اما این آرزو تنها یک حسرت در قلبم بود و نتوانست به واقعیت تبدیل شود.! چون سرور و سالار دلم از دیار قلبم به ملکوت پر کشیده بود و جهان را به شدت متاثر ساخت و من ماندم و یک دنیا حسرت و آه و انتظار.!

                                                                                   "خداحافظ ای بهترین بابای دنیا"


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام