کد خبر:1675

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای ایلام؛

20 درصد سد مخزنی «گلال» پر شد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ 9:23:13

بازتاب ایلام- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای ایلام گفت: 20 درصد از حجم سد مخزنی «گلال» پر شده که این سد در سفر رئیس جمهور به ایلام افتتاح می‌شود.علی پوراحمد با بیان اینکه حجم مخزن سد گلال ۲۰ میلیون متر مکعب است که  هم اکنون ۴ میلیون متر مکعب یعنی ۲۰ درصد از این ظرفیت پر شده است، اظهار داشت: سد مخزنی گلال (شهدای ایلام) با حضور حسن روحانی رئیس جمهور در سفر به ایلام به طور رسمی افتتاح و آبگیری خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای ایلام با اشاره به اینکه  هدف از اجرای سد گلال، تامین آب آشامیدنی بخش چوار و همچنین تامین آب بخش صنعت پتروشیمی ایلام و پالایشگاه گاز است، یادآور شد: در حال حاضر سه سد دویرج دهلران برای استفاده در بخش کشاورزی، سد چم گردلان جهت تامین آب شرب شهر ایلام و سد کنگیر ایوان نیز برای استفاده در بخش کشاورزی استان فعال است.

پوراحمد اظهار کرد: علاوه بر این سدها، ۳ سد دیگر شامل میمه، سیکان و کنجانچم در دست احداث است و ۲ سد چناره و گدارخوش نیز در آینده اجرایی خواهند شد.

سد مخزنی گلال روی رودخانه گلال یا قلادوله و در فاصله حدود ۱۰ کیلومتری غرب روستای مورت از توابع بخش چوار شهرستان ایلام قرار دارد./فارس


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام