کد خبر:1720

تغییر شیفت کاری بدون مجوز، نقض صریح ماده ۲۶ قانون کار است/کارگران ناراضی شکایت کنند!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ 11:39:21

بازتاب ایلام-مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: بر مبنای نص صریح ماده ۲۶ قانون کار؛ هر گونه تغییر در شیفت کاری کارگران، باید با مجوز تعاون، کار و رفاه اجتماعی باشد."شکراله شیرخانی" در واکنش به گلایه جمعی از کارکنان پتروشیمی ایلام و در پاسخ به سئوال خبرنگار ما، اظهار داشت: پس از اینکه اطلاع یافتیم که پتروشیمی ایلام بنا دارد در روند کاری کارگران و پرسنل شاغل در این مجموعه صنعتی تغییراتی ایجاد کند و بصورت سه شیفته انجام وظیفه کنند، بلافاصله بازرسان و کارشناسان روابط کار به محل اعزام و تذکرات لازم به صورت شفاهی و کتبی به مدیرعامل پتروشیمی ایلام داده شد و تاکید گردید که این رویه جدید، برخلاف نص صریح ماده ۲۶ قانون کار است.

وی با بیان اینکه این اداره کل بر بازگشت رویه جدید(سه شیفت) به فرآیند قانونی گذشته تاکید داشته است، افزود: به دلیل عدم توجه مسئولان پتروشیمی ایلام به تذکرات و تاکیدات این اداره کل، بلافاصله مراتب برای اعمال قانون به استحضار دادستان محترم مرکز استان و معاون سیاسی استاندار(رئیس کمیسیون کارگری استان) ارجاع داده شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام با اشاره به اینکه این اداره کل حامی کارگران است و برای امنیت شغلی آنان، دغدغه دارد، یادآور شد: با عنایت دادستان محترم مرکز استان و به منظور حل و فصل موضوع؛ سریعاً جلسه ای در دفتر دادستان برگزار شد.

"شکراله شیرخانی" تصریح کرد: در این جلسه مقرر و تاکید شد که وضعیت کنونی(سه شیفت) به روال قبلی(دو شیفت) برگردد اما کسانی که رضایت مکتوب و بدون قید و شرط خود را برای خدمت در وضعیت فعلی(سه شیفت) به مدیرعامل پتروشیمی ایلام اعلام و بازرسان اداره کار تایید کنند، بلامانع است.

وی تاکید کرد: در این جلسه همچنین مقرر شد که کارگران و پرسنلی که از خدمت در وضعیت کنونی(سه شیفت) رضایت ندارند، بایستی سریعاً و بدون قید و شرط و ارعاب و تهدید؛ وضعیت کاری شان به روال قبلی برگردد و انجام وظیفه کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام خاطرنشان ساخت: کارگران و پرسنلی که مخالف رویه کنونی(سه شیفت) هستند، در صورت اجبار به پذیرش این روند از سوی کارفرما(پتروشیمی) یا پیمانکاران مرتبط؛ می توانند مراتب را بدون فوت وقت به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گزارش دهند تا سریعاً و خارج از نوبت رسیدگی و اعمال قانون شود.


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام