کد خبر:1765

اجرای ۹۵ کیلومتر شبکه فیبر نوری و افزایش ۱۰ گیگابیتی ظرفیت دیتای استان ایلام


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ 22:44:18

بازتاب ایلام-مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان ایلام گفت: با صرف ۹ میلیارد و ۵٠٠ میلیون تومان اعتبار و با اجرای ۹۵ کیلومتر فیبر نوری؛ شهرستان بدره به شبکه ارتباطی زیرساخت کشور متصل شد."رضا حسن بیگی" در گفتگو با بازتاب ایلام اظهار داشت: با اجرای این پروژه؛ علاوه بر افزایش ظرفیت شبکه، پهنای باند مورد نیاز کلیه اپراتورها در شهرستان مذکور تامین و سرویس های مورد نیاز ارتباطی نیز در این شهرستان به مشترکین ارائه می شود.

وی افزود: با اجرای این شبکه، مسیر پشتیبان شبکه ارتباطی شهرستان های بدره-دره شهر و آبدانان در زمان بحران و پدافندی، تامین و علاوه بر مسیر ارتباطی قبل که از طریق شهرستان دهلران برقرار می شد، ارتباط با شهرستان ذکر شده در حوزه جنوب از طریق مسیر جدید به شبکه ارتباطی استان و کشور نیز برقرار می گردد.

مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان ایلام یادآور شد: علاوه بر اجرای پروژه فوق الذکر، ظرفیت شبکه دیتای استان نیز در ایام الله دهه مبارک فجر امسال به ۱۰ گیگابیت بر ثانیه افزایش و کل ظرفیت دیتای استان به ۱۲٠ گیگابیت بر ثانیه ارتقاء می یابد.

"رضا حسن بیگی" تصریح کرد: شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان مادر شبکه های مخابراتی، وظیفه تامین کلیه بسترهای ارتباطی مورد نیاز شرکت های مخابراتی و اپراتورهای ارتباطی در سطح کشور را فراهم می کنند.

وی خاطرنشان ساخت: علاوه بر پروژه های ذکر شده؛ در مرادماه سال جاری نیز ۴۴٠ کیلومتر شبکه فیبر نوری ارتباطات زیرساخت در سطح استان با اعتباری بالغ بر ۴۴ میلیارد تومان در شش مسیر ارتباطی در راستای توسعه ظرفیت مورد نیاز شبکه در استان و دسترسی آسان مشترکین به سرویس