کد خبر:1814

همدلی باعث هم افزایی در استان شده است


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ 16:52:44

بازتاب ایلام -استاندار ایلام گفت: امور فرهنگی از اولویت های کاری ماست چرا که معتقدیم همدلی مسئولان در استان باعث هم افزایی شده است.استاندار ایلام ظهر امروز شنبه ۱۹ بهمن ماه در دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالکریم بهجت پور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور ضمن تشکر از نقش خوب حوزه های علمیه استان در راستای ایجاد وحدت و همدلی اظهار داشت: اینجا وحدت و هم همدلی بسیار خوبی بین همه ارکان حاکمیتی و اجرایی وجود دارد و به نحوی که این مهم باعث ایجاد هم افزایی در امور شده است.

وی با اشاره به اینکه این رویه استان را در مسیر توسعه از جمله در حوزه فرهنگی قرار داده است، افزود: یک نمونه از آن می توان به ساخت زائر سرای ایلامیان در مشهد اشاره کرد که امروز بعد از دو سال سفت کاری این پروژه مهم تمام شده است.

استاندار ایلام در ادامه خواستار توجه بیشتر به امور فرهنگی از طرف مسیولان استان شد و یادآورشد: اعتبارات حوزه علمیه خواهران باید در سال ۹۹ حداقل به میزان ۵۰ درصد تخصیص یابد تا روند احداث و تجهیز حوزه های علمیه شهرستان های ایلام، مهران، دهلران و سرابله تسریع یابد.

وی از کمک و مشارکت حوزه علمیه در امور مختلف تشکر کرد و گفت: همه دستگاه ها از علم و آگاهی حوزه های علمیه از جمله حوزه خواهران طلبه در امور فرهنگی و دینی و مشارکت خوب آنان در اربعین واقف هستند و اما در حوزه تبلیغی نیازمند تحرک بیشتری هستیم.

سلیمانی دشتکی در ادامه با اشاره به این مهم که برای توسعه راهی جز استفاده از ظرفیت و توان کل جامعه نداریم، اضافه کرد: زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و در استان نسبت به این مهم در حوزه مدیریتی توجه شده است.

وی در ادامه هم افزایی ایجاد شده در استان را نتیجه همدلی عنوان کرد و گفت: امروز در استان شاهد سرمایه گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومانی ظرف یکسال و نرخ بیکاری ۸.۱ درصدی در پائیز امسال هستیم و اگرچه این آمار با واقعیت بیکاری در استان فاصله دارد اما این روش محاسبه نرخ بیکاری برای تمام کشور یکسان است.

وی افزود: استان همچنین در ایجاد فضایی امن برای سرمایه گذاری در رتبه نخست کشور قرار گرفته است و در حوزه سرمایه گذاری با رشد بیش از ۲۰۰ درصدی جزو استان های برتر کشور است و این اتفاقات خوب محصول وحدت و همدلی در استان است.


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام