کد خبر:1842

خوشا به حالِ بهشت که زیرِ پایِ توست؛

مادر؛ بهترین نگین خلقت!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ 13:38:44

بازتاب ایلام-فاطمه محمدمرادی/دبیرستان شهید فهمیده ایلام: نام مادر توصیفی بسیار دارد اما زیباترین توصیف برای مادر؛ لقب حضرت است، زیرا کسی لقب حضرت را می گیرد که شایستگی بسیار داشته باشد و "مادر" نگین خلقت و لیاقت اش بالاتر از همه چیز، بجز ذات اقدس حضرت باریتعالی است.نام مادر آنقدر زیباست که با گفتن اش، آرامش تمام وجودت را فرا می گیرد، می توان با هر حرف "م.ا.د.ر" توصیف های زیبایی سرود و جملات پرمعنایی ساخت:

م: مَردتر از مَرد در مقابلِ رنج ها.!

آ: آرامبخش خانه و امید فرزندان.!

د: دنیای صبر در برابرِ ناملایمات.!

ر: رنج کشیده ای کم طمع و توقع.!

با هر کدام از این حروف؛ هر توصیفی را می توان سرود، زیرا مادر فرشته ای است که از جانب خداوند، خلق شده تا امید کودکان و بزرگسالان باشد، مادر برای انسان ها یک سرپناه و امید و آرامش است و بزرگ و کوچک نمی شناسد.!

وقتی با مادرت هم سخن می شوی، گویی در مقابل یک فرشته ایستاده ای و شُکر می کنی داشتن اش را.!

مادر آن کسی است که در لحظات سخت ناامیدی و رنج و بی تحملی، امید ماست و با هر یک از سخنان مادر، آرامشی قانع کننده و ابدی می گیریم.

مادر رنج ها و دردها می کشد تا ما به خوشبختی برسیم، او جوانی اش را فدای آرامش و آسایش ما می کند اما چه فایده که ما اندکی قدردان اش نیستیم و همه زحمات اش را وظیفه می دانیم.!

مادر در مقابل سختی ها مبارزه می کند تا ما درد و رنج و زخم نبینیم. ای کاش اندکی درک داشته باشیم و هیچگاه دل نازنین اش را نشکنیم و قدردان زحمات بی پایانش باشیم.!

نام "مادر" آنقدر برای خداوند پاک و مقدس است که بنا بر فرموده پیامبر(ص) بهشت را زیر پای مادران قرار داده است.!

مادر همانند ستون خانه است که اگر نباشد، خانه ویران می شود. پس بیایید در آستانه "روز مادر" به جای خرید کادو و دادن هدیه های گذرا و یک روزه؛ همیشه قدردان مادران پاک و دلسوزمان باشیم و هر روز را "روز مادر" بدانیم و کمک کار، دستگیر و در کنارشان باشیم.

                "روزت مبارک ای مُسَکِن قلب های بی قرار"


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام