کد خبر:1851

بهبودی در افزایش آمار ازدواج رخ نداده است


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ 9:54:55

بازتاب ایلام- معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: با وجود افزایش وام و تسهیلات ازدواج در سال های اخیر هیچ بهبودی در افزایش آمار ازدواج و کاهش سن ازدواج به وجود نیامده است.محمد مهدی تندگویان عصر شنبه در دیدار با حجت الاسلام کریمی تبار امام جمعه ایلام  با بیان اینکه با وجود افزایش وام و تسهیلات ازدواج در سال‌های اخیر هیچ بهبودی در افزایش آمار ازدواج و کاهش سن ازدواج به وجود نیامده و این نشان از عدم تعهد پذیری جوانان برای تشکیل زندگی مشترک دارد، اظهار داشت: امیدواریم با کمک ائمه جمعه و نهادهای فرهنگی بتوان تغییر نگرشی در جوانان به وجود آورد.

وی با اشاره به اهمیت ترویج مباحث فرهنگی و اخلاقی در حوزه ازدواج و خانواده افزود: اگرچه اقتصاد می‌تواند تاثیر زیادی در افزایش یا کاهش ازدواج داشته باشد اما مباحث فرهنگی و موضوع عدم تعهد پذیری جوانان از مشکلات اساسی کشور در حوزه ازدواج است.

تندگویان به موضوع خیرین ازدواج اشاره کرد و یادآور شد: برای اولین بار با وزارت کشور به یک توافق رسیدیم که مجمع ملی خیرین ازدواج تشکیل شود تا در دادن امکانات و تسهیلات هم به خیرین و هم به جوانان بتوانیم کار اساسی انجام دهیم.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان همچنین با اشاره به راه اندازی دفاتر مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده گفت: تقریباً ۴۰۰ دفتر در کل کشور فعالیت می‌کنند که آموزش‌های رایگان در حوزه ازدواج مانند مدل زندگی و سبک زندگی آسان به جوانان می‌دهند. همچنین دوره‌های مختلف آموزشی به صورت رایگان در سطح کشور برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان ساخت: امیدواریم با افتتاح شبکه بازار جوانان که جزو نیازهای جوانان کشور برای معرفی و فروش محصولاتشان است، ایلام به عنوان مرکز این شبکه تثبیت شود و جوانان ایلامی و در نهایت کل جوانان کشور بتوانند از ظرفیت آن استفاده کنند./مهر


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام