کد خبر:2069

جناب آقای استاندار؛ خبرنگاران مَحرَم اند و دانستن حق مردم/برای ایلام"آتش به اختیار"باشید نه خودمختار!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ 10:07:58

بازتاب ایلام/غلامرضا محمدمرادی: بعد از شیوع بیماری کرونا در جهان و ایران، مسئولان مربوطه به انحاء مختلف به تکاپو افتادند تا به هر شکل ممکن؛ شاخ این غول نامرئی را بشکنند و راهکارهایی بیندیشند.!یکی از استان هایی که به خاطر برخی بی تدبیری ها و لج و لج بازی ها؛ زمینه را برای بروز و ظهور این غول خطرناک، بیش از پیش فراهم کرد، استان ایلام است.!

بر مسند استانداری این استان احدی از بازنشستگان خوش شانس"قاسم سلیمانی دشتکی" جلوس دارد و تا کنون تمام قوانین، مواد و تبصره های مختلف نتوانسته اند وی را از این مسئولیت و صدارت منفک و بازنشسته کنند و تغییر و بازنشستگی وی، به رویایی تعبیرناشدنی برای منتقدین و بیشتر مردم این استان تبدیل شده است.!

به دنبال شیوع بیماری کرونا در این استان و مثبت اعلام شدن ابتلاء تعدادی از مردمان این دیار محروم؛ بلافاصله ستاد استانی مبارزه با ویروس کرونا تشکیل شد و اعضاء به ابراز نظرات و دیدگاه های خود پرداختند و راهکارهایی برای مقابله با کرونا و برون رفت از بحران ارائه کردند اما دیکته ای که والی ایلام"قاسم سلیمانی دشتکی" دیکته نکند، "حروف والیی" بیش نیست.!

در جلسات آغازین ستاد؛ برخی از اعضاء بویژه دادستان مرکز استان، بر کنترل سختگیرانه در مبادی ورودی استان تاکید داشته و دارند اما گویا استاندار بازنشسته ایلام به جای "آتش به اختیاری"، ساز مخالفت می نوازد و به سبک رئیس جمهور؛ قرنطینه و کنترل مبادی ورودی را لازم نمی بیند تا این غول نامرئی به راحتی در جای جای استان جولان بزند و بدون هیچ مانعی، قربانی بگیرد.!

بعد از تعطیلی مدارس و ادارات در کشور؛ انواع مسافران با خودروهای مختلف و بدون اندک کنترل و مانعی؛ راهی این استان چهارفصل شدند و این دیار مظلوم را درنوردیده و روز به روز بر آمار مبتلایان افزوده می شود.!

با توجه به آمار پایین جمعیت ایلام؛ آمار مبتلایان، مشکوکان و فوتی های این استان بسیار نگران کننده و در وضعیت هشدار قرار گرفته است.!

استاندار ایلام اخیراً به راهکاری عجیب برای مهار "ویروس کرونا" دست یافته و آن هم ممانعت از حضور خبرنگاران در جلسات ستاد مبارزه با ویروس کروناست غافل از اینکه دانستن حق مردم است.!

جناب آقای استاندار؛ اگر از همان روزهای آغازین حضورتان در مسند و کسوت استانداری؛ به نقدهای منصفانه خبرنگاران و دلسوزان استان توجه می کردید و بیش از منتقدین دلسوز، به مداحان و چهچه گویان بهاء نمی دادید، قطعاً اوضاع استان در همه زمینه ها بهبود می یافت و در اغلب شاخص ها با رکود مواجه نمی شد‌.!

جناب آقای سلیمانی دشتکی؛ اگر از همان روزهای پر حرف و حدیث آغاز خدمت تان در استان ایلام، به نقدهای مشفقانه و دلسوزانه رسانه های آزاد و مردمی؛ گوش فرا می دادید و به آمارهای کاغذی و بدون بازده، دل نمی سپردید، ایلام بیش از پیش به آلام گوناگون مبتلا نمی شد.!

جناب آقای استاندار؛ اگر در جلسات گوناگون و عریض و طویل تان؛ به نظرات اعضاء و خردجمعی بیش از پیش اهمیت می دادید و مصوبات را پیگیری و به سرمنزل مقصود می رساندید، امروز شاهد این همه عقب ماندگی، آفات مختلف، گرانی، بیکاری، خودکشی و‌‌..‌.؛ در استان ایلام نبودیم.!

جناب آقای سلیمانی؛ اگر در جلسات ستاد مبارزه با ویروس کرونا به نظرات اعضاء بویژه راهکار علمی و عملیاتی دادستان سختکوش و مردمی مرکز استان اهمیت می دادید و آن راهکارها را برای کنترل مبادی ورودی و مبارزه با شیوع ویروس کرونا با جدیت دنبال می کردید، امروز شاهد افزایش مبتلایان به این ویروس در این استان کم جمعیت و اضطراب و دلهره بیش از پیش مردم نبودیم.!

جناب آقای استاندار؛ خبرنگاران نامحرم نیستند بلکه بهترین مَحرَم و رساترین صدایِ مردم اند و بدانید که هیچ گاه با ممانعت و سد معبر عده ای بی خبر؛ از کسب اخبار موثق کوتاه نخواهند آمد و حقایق را از پشت درهای بسته بر خواهند چید و به اطلاع عموم خواهند رساند.!

جناب آقای سلیمانی؛ خوب است بدانید که خبرنگاران؛ خبرگانی بردبار و راهنمایانی نترس اند در گرداب آلام رها شده و برای کسب حقایق؛ هیچ سد و مانعی را در برابر خود به رسمیت نمی شناسند و عوامل انسداد و محدودیت های خبری را به "تاریکخانه تاریخ" خواهند سپرد.!

جناب آقای استاندار؛ رسانه های راستین و خبرنگاران مردمی و صادق؛ پیشمرگان کسب حقایق اند و از "مرگ و تهدید" هیچ واهمه ای ندارند و آگاهانه و با دل و جان خود را به اقیانوس خطر و خبر می سپارند و سدها و معبرها را در هم می شکنند.!

جناب آقای سلیمانی؛ رسانه ها فقط صداوسیما و خبرگزاری ها و رسانه های دولتی نیستند. بلکه امروزه غول فضای مجازی و رسانه های دارای مجوز؛ بیش از هر زمان دیگری حقایق را به راحتی از پستوی"پنهان کاری"های عده ای می ربایند و طبل رسوایی شان را سخت بر زمین می کوبند.!


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام