کد خبر:2115

استاندار ایلام:

ایلام در ردیف ۳ استان برتر کشور در زمینه کاهش آمار بیکاری قرار گرفت/نرخ آمار بیکاری استان به عدد ۷ رسید


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ 21:04:22

بازتاب ایلام- استاندار ایلام گفت: بر اساس آخرین برآورد مرکز آمار کشور نرخ بیکاری استان در زمستان سال ‌۹۸ به ۷ درصد رسیده است. این در حالی است که این نرخ در زمستان سال گذشته ۱۰.۴ درصد بوده است."قاسم سلیمانی دشتکی" عصر امروز شنبه ۱۶ فروردین ماه در نشست مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای برنامه ریزی استان از کاهش ۳.۴ درصدی نرخ بیکاری استان در زمستان سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ خبر داد.

وی در ادامه به آمار نرخ بیکاری کشور در زمستان ۹۸ اشاره کرد و گفت: درحالیکه نرخ بیکاری کشور ۱۰.۶ درصد است، استان ایلام توانسته با ۳.۶ درصد پائین تر از میانگبن کشوری در ردیف سه استان برتر کشور در زمینه کاهش بیکاری قرار گیرد

استاندار ایلام ضمن قدردانی از تلاش مجموعه دست اندرکاران امر اشتغال، اشاره ای به وضعیت بیکاری استان در گذشته داشت و گفت: مجموعه تلاش ها باعث شده است بیکاری استان از ۱۷.۷ در قبل از دولت تدبیر و امید به ۱۲.۷در سال ۹۶ و در نهایت به ۸.۳ درصد درسال ۹۸ برسد.

وی با اشاره به این مهم که هنوز دغدغه مردم استان بیکاری است، افزود: علی رغم این کاهش عمده و معنادار در بیکاری استان اما کماکان جوانان استان از بیکاری رنج می برند و بایست در سال جهش تولید این روند بهبودی وضعیت بیکاری استان باقدرت ادامه یابد.

وی در پایان روند کاهش بیکاری در سال ۹۸ را بی سابقه عنوان کرد و گفت: در حالیکه در آغاز سال ۹۸ و در زمستان بیکاری استان ۹.۳ درصد بود این عدد در تابستان به ۸.۷ سپس در پاییز به ۸.۱ و در نهایت در زمستان سال ۹۸ به عدد ۷ رسیده است و این یک رکورد بی نطیر در طول تاریخ بیکاری استان است.


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام