کد خبر:2639

طلاق 10 درصد در ایلام کاهش داشته است!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ 8:44:15

بازتاب ایلام- رئیس کل دادگستری استان ایلام گفت: رسانه کارآمدترین ابزار برای تنویر افکار عمومی در ترویج قانونمندی و احترام به حقوق دیگران است."علی دهقانی" در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: مردمی بودن، انقلابی بودن، انقلابی عمل کردن و مبارزه همه جانبه با فساد در دوره جدید مدیریت دستگاه قضا مورد تاکید قرار گرفته است.

وی از کاهش ۱۰ درصدی پدیده طلاق در استان طی سال ۹۸ به نسبت سال ۹۷ خبر داد و افزود: میزان خودکشی های ثبت شده در استان نیز طی مدت یاد شده ۱۷ درصد کمتر شده است.

"دهقانی" یکی از اولویت های دادگستری استان را رسیدگی به پرونده های بجا مانده از سال های گذشته عنوان کرد و یادآور شد: سال گذشته ۱۲۴ هزار و ۲۴۳ پرونده به محاکم قضایی استان وارد شد که در مجموع ۱۲۹ هزار و ۵۶۹ پرونده مورد رسیدگی و مختومه شد که از این تعداد پنج هزار و ۳۲۶ پرونده مربوط به سال های قبل بوده است.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به  راه اندازی سامانه سنا به منظور سرعت بخشی به فرآیند دادرسی، افزود: ابلاغ های قضایی در این شیوه به شکل الکترونیک در اختیار افراد قرار می گیرد و بر اساس آخرین ارزیابی ها تاکنون ۸۲ درصد ابلاغ های قضایی در ایلام با استفاده از سامانه سنا به شکل الکترونیک انجام می شود

"دهقانی" گفت: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته تعداد پرونده ها در دادسراها ۲۲ درصد، دادگاه ها ۲۶ درصد و دادگاه های تجدیدنظر ۶۹ درصد کاهش یافته و مختومه شده است.

وی با بیان اینکه مدت زمان رسیدگی به پرونده های قضایی در استان کمتر از میانگین کشوری است، خاطر نشان ساخت: آمار چهار جرم نخست استان طی سال گذشته به نسبت دوره مشابه سال ماقبل کاهش داشته است.

وی همچنین از کاهش ۱۰ درصدی پدیده طلاق در استان طی سال ۹۸ به نسبت سال ۹۷ خبر داد و گفت: میزان خودکشی های ثبت شده در استان نیز طی مدت یاد شده ۱۷ درصد کمتر شده است.

"دهقانی" توسعه مراکز پزشکی قانونی را از نیازهای استان عنوان کرد و اظهار داشت: سال گذشته در شهرستان های دره شهر، دهلران و چرداول مرکز پزشکی قانوند دایر شد و همزمان با هفته قوه قضاییه امسال این مرکز در شهرستان ایوان راه اندازی می شود.

رییس کل دادگستری ایلام با اشاره به مطالبه مردم برای انتقال زندان مرکزی ایلام، بیان داشت: موانع این انتقال به مکان جدید تا حد زیادی فراهم شده و این فرآیند به تدریج انجام خواهد شد

 


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام