کد خبر:267

رئیس کانون وکلای دادگستری استان خبرداد؛

ارائه خدمات رایگان توسط کانون وکلای دادگستری ایلام به افراد بی بضاعت


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ 12:02:59

بازتاب ایلام- رئیس کانون وکلای دادگستری استان ایلام گفت: كانون وكلاي دادگستری ايلام تفاهم نامه‌ای با كميته امداد امام خميني(ره) و بهزيستی استان ايلام جهت حمايت از مددجويان و افراد كم درآمد منعقد کرده و وكالت اين افراد، رايگان انجام می‌شود. آیت پیرزادی اظهار داشت: به منظور توسعه عدالت قضایی، در دفاع از محرومین، کمک به حل مسائل، رشد اطلاعات حقوقی اقشار محروم و آسیب ‌پذیر جامعه، و در اجرای مواد ۲۳، ۲۴ و ۳۱ قانون وکالت مصوب ۱۳۱۵ و مواد ۳۴، ۳۹ آئین نامه قانون وکالت و ماده ۱ و ۲ و ۳ آن و با عنایت به اینکه در اصل ۳۵ قانون اساسی نیز آمده است طرفین دادگاه حق انتخاب وکیل دارند و اگر توانایی نداشته باشند باید برای آنها وکیل تعیین شود.

وی خاطرنشان کرد: با عنایت به قانون و آئین نامه ‌های تنظیمی کمیسیون معاضدت با بررسی‌های دقیق و رعایت قانون،  تشخیص عدم ملائت متقاضی،  تقاضای شخص و اینکه کار نامبرده توسط وکلای محترم مشغول کار در کمیسیون معاضدت بررسی می‌شود و نسبت به تعیین وکیل معاضدتی اقدام خواهد شد. 

رئیس کانون وکلای دادگستری استان یادآور شد: آنچه که در کمیسیون معاضدت مد نظر است امور مربوط به دعاوی حقوقی است در مورد مدافعات کیفری به موجب قانون آیین دادرسی کیفری با درخواست محکمه از کانون وکلا، کمیسیون تسخیری کانون برای متهمین بی ‌بضاعت انتخاب وکیل تسخیری را انجام خواهند داد. 

پیرزادی خاطر نشان کرد: در مورد دادگاه اطفال نیز به لحاظ قانون جدید با هماهنگی کانون وکلا، وکلای معرفی شده در دادسرا و دادگاه اطفال به آنانی که فاقد وکیل هستند کمک و مساعدت می‌کنند. 

رئیس کانون وکلای دادگستری استان ادامه داد: این ظرفیت و توانایی‌های موجود در کانون وکلا دادگستری و همکاری و همراهی قوه قضاییه که در اجرای مواد ۲۳ و ۲۴ و ۳۱ قانون وکالت مصوب ۱۳۱۵ آئین نامه مربوط انجام می‌شود کمک و مساعدت بی مزدی است که وکلا انجام می‌دهند.

پیرزادی در ادامه تشریح کرد: در سال‌جاری تعداد زیادی تودیع پروانه داشته‌ایم که متاسفانه با وجود شرایط بد اقتصادی وکلا توان پرداخت مالیات خود را نداشته‌اند و حدود 200 نفر پروانه خود را تمدید نکرده‌اند./فارس


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام