کد خبر:2700

استمداد از استاندار، دادستان، نمایندگان استان، نهادهای حمایتی، بانک های عامل و خیرین نیک اندیش/شنیدن حق مسلم ماست/ ۳۰۰۰ نفر در ایلام نیازمند سمعک هستند!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ 20:02:26

بازتاب ایلام/غلامرضا محمدمرادی: در سال های اخیر و با پیگیری های مستمر و خستگی ناپذیر جوانی دلسوز و خیری نیک اندیش به نام "حمزه عبدی" اهل دهلران از توابع استان ایلام و با مشارکت، همراهی و همکاری استاندار، مجموعه های مختلف دانشگاه علوم پزشکی استان و پزشکان و خیرین و دیگر نهادهای ذیربط؛ شاهد حضور تیم های مختلف پزشکی در استان ایلام و اجرای دهها مورد جراحی بصورت رایگان در این استان محروم بوده ایم و لبخند رضایت و تبسم دعا بر لبان بیماران بی بضاعت، ساری و جاری شده است.!این جوان سختکوش ایلامی در سال گذشته و برای رفع مشکلات شنوایی عده زیادی از نیازمندان این استان، موسسه خیریه "نجوا" را به یاری فراخواند تا شاید عزیزان نیازمندی که مدت ها از شنیدن محروم مانده و آرزوها داشته و آزارها دیده اند، با کمک(سمعک) بتوانند رویای شان را به واقعیت تبدیل کنند.!

سال گذشته در این رابطه فراخوان و اطلاع رسانی شد و بیش از ۳۰۰۰ نفر در سطح استان ایلام برای بهرمندی از "سمعک هوشمند" ثبت نام کردند. اما...!

اما شیوع کرونای منحوس از یک طرف و از طرف دیگری نیز گرانی های سرسام آور در همه زمینه ها، مزید بر علت شد تا اجرای این برنامه سلامت محور با چالش جدی مواجه شود و نیازمندان ناشنوا همچنان از "شنیدن" محروم و در انتظار"سمعک" بمانند.!

گفتنی است؛ هر ناشنوا برای خرید و نصب هر سمعک(بصورت آزاد) باید حدود ۶۰ میلیون ریال پرداخت نماید که موسسه نجوا این مبلغ را به حدود ۴۰ میلیون ریال تقلیل داده که از این مبلغ نیز ۱۵ میلیون ریال آن توسط خیرین تقبل شده است و عده زیادی از این نیازمندان توان پرداخت بقیه هزینه(حدوداً ۲۵ میلیون ریال) را ندارند که می طلبد نهادهای حمایتی، خیرین، بانک های عامل و...، با اهداء و یا ارائه تسهیلات قرض الحسنه، این ناشنوایان نیازمند را یاری نمایند.

لازم به ذکر است؛ موسسه خیریه "نجوا" سال گذشته رفع کامل مشکلات شنوایی جوان ایلامی"حامد آس" که ماجرای سفر اجباری وی به افغانستان در رسانه ها سر و صدای زیادی داشت را تقبل کرد که متاسفانه باز هم به علت شیوع ویروس منحوس کرونا، به تاخیر افتاده و امیدواریم با عادی شدن اوضاع، در آینده نزدیک شاهد بهره مندی این جوان عزیز از خدمات این موسسه خیریه و کسب"شنوایی کامل" و رضایتمندی وی باشیم.!


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام