کد خبر:2707

5 روش برای بهبود سریع آفت دهان!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ 10:41:47

بازتاب ایلام-چندین روش درمان طبیعی وجود دارند که می توانند به تسریع روند بهبودی آفت های دهان و به حداقل رساندن ناراحتی ناشی از آنها کمک کنند. با این وجود، در بسیاری از موارد، اثربخشی این روش ها از پشتوانه علمی چندانی برخوردار نیست.درمان های خانگی برای بهبود سریع‌تر آفت دهان

آفت ها یکی از رایج‌ترین مشکلات دهان محسوب می شوند. این زخم ها به طور معمول اندازه ای در حدود 5 میلیمتر دارند و به رنگ سفید دیده می شوند. برخلاف تبخال های دهان، آفت ها واگیردار نیستند و به طور معمول به آسانی بهبود می یابند.

عسل

استفاده از عسل سه یا چهار بار در روز درد، اندازه و قرمزی ناشی از آفت های دهان را کاهش دهد. همچنین از بخش تحت تاثیر قرار گرفته در برابر عفونت محافظت می کند.

روغن نارگیل

خواص ضد میکروبی این روغن به مهار فعالیت باکتری ها و پیشگیری از عفونی شدن آفت های دهان کمک می کند. شما می توانید مقداری پنبه آغشته به روغن نارگیل را به  بخش تحت تاثیر قرار گرفته را به آرامی با آن پاک کنید. این کار را سه یا چهار بار در روز انجام دهید تا زمانی که زخم بهبود یابد

هیدروژن پراکسید

به منظور استفاده از هیدروژن پراکسید برای درمان آفت های دهان ابتدا یک قاشق از هیدروژن پراکسید 3% را در یک قاشق آب رقیق کرده سپس مقداری پنبه را در این ترکیب فرو برده و آن را روی آفت قرار دهید. این کار را دو یا سه بار در روز تکرار کنید.

اگر زخم ها داخلی هستند، یک قاشق هیدروژن پراکسید را در نصف لیوان آب رقیق کنید. سپس، این ترکیب را برای دو دقیقه در دهان خود غرغره کرده و در نهایت آن را به بیرون تف کنید. این کار را سه بار در روز تکرار کنید.

بابونه

افزون بر کمک به درمان سریع‌تر آفت های دهان، بابونه که خواص ضد التهاب و ضد عفونی کننده دارد میتواند تسکین آلرژی ها و آسیب دیدگی های پوست را تسریع کند.

ابتدا یک چای غلیظ بابونه آماده کنید.

سپس یک گاز یا مقداری پنبه تمیز را در این مایع فرو ببرید

گاز یا پنبه را روی آفت دهان قرار داده و اجازه دهید پنج دقیقه به همان حالت باقی بماند.

همچنین، شما می توانید چای کیسه ای بابونه خیس شده را به طور مستقیم روی بخش تحت تاثیر قرار گرفته بگذارید این کار را دو یا چهار بار در روز انجام دهید.

ماست ساده

ماست ساده طبیعی حاوی پروبیوتیک ها و باکتری های زنده است که می توانند به مبارزه با عفونت پوست کمک می کند.

شما می توانید هر روز یک فنجان ماست ساده مصرف کنید.

همچنین، شما می توانید ماست را به طور مستقیم روی آفت قرار دهید. سپس، اجازه دهید برای مدتی به همان حالت باقی بماند، بدون این که در نهایت دهان خود را بشویید. این کار را سه بار در روز تکرار کنید.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید؟

چند آفت در دهان شما شکل گرفته است.

پیش از بهبود کامل آفت قبلی، یک آفت جدید در دهان شما شکل گرفته است.

آفت طی دو هفته بهبود نیافته است.

آفت دهان شما با درد شدید همراه است.

زخم ها تا لب های شما گسترش یافته اند.

درد اجازه خوردن و نوشیدن عادی را به شما نمی دهد.

 


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام