کد خبر:273

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام عنوان کرد؛

پالایشگاه گاز منشاء تولید، اشتغال و رونق اقتصادی در استان


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ 9:58:49

بازتاب ایلام- مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت: این پالایشگاه علاوه بر تولید، اشتغال، رونق اقتصادی در منطقه و ایجاد رفاه و آرامش برای هموطنان،طی سال جاری بابت مالیات عملکردی، ارزش افزوده و سود سهام دولت بالغ بر 250 میلیارد ریال به خزانه و امور مالیاتی استان پرداخت می کند.به گزارش روابط عمومی، مهندس "شهریار داری پور" در نشست تخصصی استانداران ادوار گذشته ایلام افزود: همچنین در سال جاری بالغ بر 150 میلیارد ریال از محل فعالیتهای شرکت بصورت مستقیم و غیر مستقیم به تامین اجتماعی استان پرداخت می شود.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام اظهار داشت : پالایشگاه گاز ایلام به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و به منظور تامین گاز مصرفی استانهای غرب کشور و تامین خوراک پتروشیمی ایلام احداث شده است.

وی همچنین گزارشی از وضعیت و عملکرد پالایشگاه، اثر گذاری آن در تامین گاز مصرفی استان ایلام و استان های همجوار،آمار تولید و فروش محصولات، میزان ارز آوری ناشی از صادرات گوگرد، میزان اشتغال در منطقه، حمایت از کالای ایرانی و همچنین رعایت مسائل محیط زیستی گزارشی ارائه کرد

وی به میزان تولیدات سالیانه پالایشگاه  اشاره و اظهار داشت:سالانه بیش از یک میلیارد و 500 میلیون مترمکعب گاز طبیعی در این پالایشگاه تولید می شود که به عنوان مصرف خانگی و صنعتی در استان ایلام و استانهای غرب کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام تصریح کرد: درآینده اتان، گاز مایع خام و میعانات گازی تولیدی این شرکت به عنوان خوراک پتروشیمی برای تبدیل به محصولات با ارزش افزوده بالاتر به پتروشیمی ایلام تحویل داده می شود.

وی خاطرنشان کرد:گوگرد تولیدی این شرکت از مرغوب ترین گوگرد های تولیدی است و سالانه بیش از 70 هزار تن گوگرد در پالایشگاه گاز ایلام تولید می شود که علاوه بر مصرف شرکت های داخلی، به خارج  از کشورنیز صادر می شود.

 


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام