کد خبر:2765

معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان ایلام عنوان کرد؛

ارز نیمایی علت گرانی برنج!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ 11:20:00

بازتاب ایلام- معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام گفت: کمبود مرغ در سطح استان ایلام برطرف گردیده و هم اکنون مشکلی در این زمینه وجود ندارد."عزت الله عبدخانی" اظهار داشت: در یک مقطع زمانی، با کمبود مرغ در استان ایلام مواجه شده بودیم که عواملی مانند تامین نهاده دامی از گمرکات، حمل و نقل و همچنین اختلاف قیمت مرغ برای مصرف کنندگان در مقایسه با استان‌های همجوار ، سبب شده بود که مرغدار تمایلی برای تحویل مرغ به کشتارگاه نداشته باشد.

وی افزود: با تدابیری که در ستاد تنظیم بازار اتخاذ گردید، این مشکل چند روزی است که برطرف گردیده و مطابق مصوبه تنظیم بازار کشور، مرغ با قیمت ۱۵ هزار تومان برای مصرف کننده ، به مقدار کافی عرضه شده است.

"عبدخانی" در رابطه با قیمت برنج در سطح استان ایلام، بیان داشت: برنج به میزان کافی در فروشگاه‌های سراسر استان وجود دارد، اما دارای اختلاف قیمتی است که طی یک ماه گذشته شاهد آن بودیم و دلیل آن نیز ارز دولتی ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی و نیمایی است.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ایلام گفت: در گذشته برنج وارداتی پاکستانی و هندی با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی وارد می‌شد ، اما اکنون با ارز نیمایی که تحت تاثیر ارز آزاد است وارد کشور می‌شود ، لذا این موضوع سبب شده تا قیمت برنج از ۸۹ هزار تومان در هر کیلو ، به بالای ۱۵۰ هزار تومان با فاکتور رسمی توزیع شود.

"عبدخانی" اظهار کرد: دولت برای تعدیل قیمت‌ها ، توزیع برنج یارانه‌ای با قیمت ۸۹ هزار تومان را در برنامه دارد که این توزیع در گذشته انجام شده و همچنان نیز ادامه دارد.

 


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام