کد خبر:2809

نَقَبی بر یک ارزیابی/ضعیفان برتر و بسیارضعیفان بهتر!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ 19:25:50

بازتاب ایلام-غلامرضا محمدمرادی: از دیروز(دوشنبه ۲۳ تیرماه) جداولی رنگارنگ و مملو از یک ارزیابی توصیفی عجیب و غریب در فضاهای مجازی و حقیقی به سرعت برق و باد پیچید و برخی از فرمانداران، مدیران کل و روابط عمومی های استان ایلام که برتری خود را از عمق وجود باور نداشتند، از شوق و ذوق "ضعیف" بودن "هورا" می کشیدند و "هلهله" سر می دادند و برخی نیز با مشاهده ستاره "بسیار ضعیفِ" خویش از دردِ تبعیض به خود می پیچیدند و دق مرگ شدند.!در این نمودارهای عریض و طویل که الفاظ و کلمات توصیفی و ملاک های ارزیابی آن را می توان نوبرانه، فله ای و ابتکاری ارزیابی کرد؛ اسامی برخی فرمانداران و مدیران کل در رتبه"ضعیف" یا همان "برتر" به چشم می خورد که معلوم نیست تا کنون با کدام رسانه های استانی، ملی و فراملی ارتباط چشمگیر خبری و اطلاع رسانی داشته اند که ستاره "شانس و اقبال" بر شانه ها نحیف بی خبری شان می درخشد.!

معلوم نیست که این"ضعیف"هایِ "برتر" قصه ما با چه رسانه هایی برای امر اطلاع رسانی ارتباط داشته اند که برای ملاحظه خدمات و زحمات شان باید چشم بصیرت داشت و بدون ذره بین نمی توان به حوزه عملکردی شان ورود کرد.!؟

برخی از این "ضعیف"های "برتری" یافته چنان با رسانه ها بیگانه و بی ارتباط اند که به دلیل نداشتن عملکرد مناسب، اغلب اوقات از دسترس خارج اند و سایه خبرنگاران و رسانه ها را با تیر بی خبری بدرقه می کنند و پاسخگوی هیچ خبرنگاری نیستند.!

برخی از این"ضعیف"های خوشحال و خندان؛ به یُمن "کرونایِ منحوس" برتری یافته اند و اگر "کرونا" و اخبار متنوع اش نبود چه بسا که باید با ذره بین تلسکوپی، پیدایشان می کردید.!

برخی از این"بسیار ضعیف"های نگون بخت که در قعر جداول و نمودار گزینشی دست و پا می زنند، چنان با رسانه های دیداری و شنیداری در ارتباط بوده و بصورت "آنلاین" عملکردها، خدمات و زحمات شان را به اطلاع رسانه ها و افکار عمومی رسانده اند که خبرنگاران این رسانه ها از دست"بیش خبری"شان عاصی و کلافه شده اند و معلوم نیست که "به کدامین گناه" مورد غضب و جزء"بسیار ضعیف"ها و "بَدتر"ها قرار گرفته اند.!

به شهادت و گواهی بسیاری از همکاران رسانه ای؛ برخی از همین فرمانداران و مدیران کل به همراه روابط عمومی های شان که متاسفانه جزء "بسیار ضعیف"ها قرار گرفته اند، آنچنان با رسانه ها مرتبط اند و آن ها را با انواع اخبار، گزارش و عملکرد؛ خبرباران می کنند که واقعاً زیبنده نیست جزء"بسیار ضعیف"ها قرار بگیرند.!

معلوم نیست که در این آزمون و ارزیابی، چه ملاک ها و معیارهایی ملاک بوده و فرمانداران و مدیران کل با کدامین "ترازویِ عدالت" توزین شده اند.!؟

این ابتکار عمل و تدبیر روابط عمومی و مجموعه استانداری ایلام برای ارزیابی رسانه ای فرمانداران و مدیران و ترغیب آنان برای پاسخگویی به رسانه ها و افکار عمومی، اطلاع رسانی صریح و آگاهی بخشی به جامعه؛ امری پسندیده و شایسته تقدیر است اما ای کاش بخشی از ارزیابی فرمانداران و مدیران کل را با ترازوی رسانه های دیداری و شنیداری استان بسنجند تا نام فرمانداران و مدیران کلی که هیچ ارتباطی با رسانه ها و اعتقادی به اطلاع رسانی ندارند و در بی خبری محض اند، برای همگان مشخص شود.!

چرا نام برخی از فرمانداران که در شهرستان های مهم، پرتردد و استراتژیک در حال خدمت اند و هر روز اخبارشان در رسانه های استانی و ملی پخش می شود، جزء"ضعیف"ها یا همان"برتر"ها نیامده است.!؟ چرا نام برخی از مدیران کل که با رسانه ها بصورت "آنلاین" مرتبط هستند و روابط عمومی های شان خواب را از چشم خبرنگاران ربوده اند، جزء"بسیار ضعیف"ها قرار گرفته است.!؟

این ارزیابی فرمانداران و مدیران کل با "برترین"هایِ جشنواره شهید رجایی که هر ساله برگزار می شود و اکثریت قریب به اتفاق شان جزء "برترین"ها قرار می گیرند و "تندیس"های طلایی دریافت می کنند، اصلاً همخوانی ندارد.!

گفتنی است؛ نگارنده از همان ابتدا که جداول و آمارهای این ارزیابی را مشاهده کرد، چون آن را دارای اشکالات متعدد و بدور از "عدل و انصاف" دانست، هیچ رغبتی برای انتشار آن جداول و نمودارهای رنگارنگ نداشت و "بی خبری" را بر "بدخبری" ترجیح داد.!


آخرین دیدگاه‌ها

حیدری گفته

نعمت روی زمین ازآن پر رویان است
خون دل میخورد آنکه حیایی دارد
درود بر ناشر و نویسنده
پاسخ دهید

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام