کد خبر:2825

صدایِ مردم/گلایه و تقاضا؛

استمداد از مسئولان!/روستایِ"میرمَکان" را دریابید!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ 19:59:24

مدیر محترم سایت و کانال بازتاب ایلام با سلام و سپاس فراوان بابت انعکاس مشکلات مردم؛ به استحضار می رساند:گویا روستای "میرمَکان" از توابع بخش چوار-دهستان بولی؛ جزئی از استان ایلام نیست و ظاهراً به دست فراموشی سپرده شده است.!

اولاً؛ این روستا با جمعیتی بالای ۷۰ خانوار، سیستم‌ لوله کشی و ساخت منبع آب آن، به نزدیک ۴۰ سال پیش بر می گردد و اهالی این روستا با مشکل بی آبی دست و پنجه نرم می کنند و نحوه تامین آب آبادی از طریق تانکر صورت می گیرد و به دلیل ناکافی بودن، سبب درگیریهای متعدد بین اهالی گردیده است و بعضی از اهالی اقدام به پرداخت هزینه و دریافت اشتراک آب نموده که متاسفانه به دلیل نبود سیستم لوله کشی، کنتورها را نصب نکرده اند و اهالی این روستا چندین سال متوالیست که پیگیر رفع این مشکل هستند اما تا کنون از سوی مسئولین‌ امر اقدام خاصی صورت نگرفته است.!

ثانیاً؛ تعدادی تیر برق فشار قوی( سه عدد) از محل سکونت اهالی روستا عبور کرده است و همانطور که از عوارض برق فشار قوی مطلعید، برای زنان بادار خطرناک و سبب سقط جنین می شود و خدای ناکرده اگر سیمی قطع گردد، قطعاً خطرات جانی و مالی زیادی را در پی خواهد داشت. در این خصوص نیز مکاتبات متعددی صورت گرفته و حتی نسبت به بازدید مسئولین و جانمایی جدید برای تیرهای مذکور در سال ۹۶ اقدام و اهالی نیز قول همکاری در خصوص حفر چاله برای تیرهای جدید داده اند، اما باز تاکنون اقدام خاصی از سوی مسئولین امر صورت نگرفته است. به نظر شما جان یک انسان به اندازه هزینه جابجایی سه تیر برق ارزش ندارد.!؟

ثالثاً؛ طرح هادی در این روستا، در قسمت پایین جاده بصورت ناقص اجراء شده و برای ساکنین بالادست جاده نیز هیچگونه اقدام خاصی صورت نگرفته و با پیگیری های صورت گرفته و اعلام بنیاد مسکن، عملاً پاسخ خاصی دریافت نشده است و مردم همچنان بلاتکلیف هستند.!

بدینوسیله از شما بعنوان زبان گویای مردم و پیگیر مسائل و مشکلات جامعه و بویژه روستائیان انتظار داشته و داریم که این مصائب و مشکلات ما را منتشر فرمائید شاید استاندار، دادستان مرکز استان و مسئولان ذیربط(آب و فاضلاب-شرکت توزیع برق-بنیاد مسکن) به دادمان برسند و مشکلات مان را مرتفع فرمایند.!

             "با تشکر از عنایت و پیگیری تان"

  جمعی از اهالی روستای میرمَکان از توابع بخش چوار


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام