کد خبر:2936

مدیرتعاون روستایی استان ایلام عنوان کرد:

ساماندهی 50 شرکت تولیدی در استان ایلام!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ 11:59:10

بازتاب ایلام- مدیر تعاون روستایی استان ایلام گفت: با توجه به وظایف سازمان تعاون روستایی در بحث تعیین نوع نظام بهره برداری، تاکنون تعداد ۵۰ شرکت تعاونی تولید تشکیل و تعداد زیادی از شرکتهای موجود ساماندهی و برنامه استقرار و توانمند سازی این تشکل ها نیز در دستور کار قرار گرفته استبه گزارش بازتاب ایلام " ناصری" در گفتگو با خبرنگار ما  اظهار داشت: با تامین و توزیع آب از طریق شرکت تعاونی ها و مدیریت مزرع در انتقال آب سامانه گرمسیری شاهد رونق تولید در ایلام خواهیم بود.

وی با بیان اینکه سازمان تعاون روستایی با توجه به تنوع فعالیت ها، در همه بخش های کشاورزی از جمله دام، طیور، زنبورداران، گندم کاران، ذرت کاران و دانه های روغنی با کشاورزان همکاری دارد و خدمات رسانی می کند، افزود: در دوران شیوع کرونا تولیدات مرغ توسط اتحادیه مرغداران مدیریت شد و نهاده های دامی و مرغی مورد نیاز این بخش تامین و در اختیار دامداران قرار گرفت و تولید مرغ بدون وقفه در استان انجام شد.

مدیر تعاون روستایی استان ایلام یادآور شد: سازمان تعاون روستایی فعالیت ها و خدمات متنوعی در بخش کشاورزی، کمک به جامعه کشاورزی و تسهیل در امور کشاورزی به جامعه روستایی ارائه می دهد.

"ناصری" افزود: حدود  ۱۲ هزار تن انواع نهاده های دامی توسط اتحادیه مرغداران بین واحدهای مرغداری استان در 4 ماهه نخست سال جاری توزیع شده است.

وی بیان داشت : در بخش دامداران نیز اتحادیه دامداران نهادهای مورد نیاز دامداران را از جمله سبوس، سویا، کنسانتره و علوفه تامین و توزیع کرده است.

مدیر تعاون روستایی استان  با اشاره به اینکه در حال حاضر بالغ بر ۲ هزار واحد زنبورداری در استان فعالیت می کنند، افزود: تعداد زیادی از افراد در استان در این بخش مشغول فعالیت هستند که درآمدزایی خوبی نیز به دنبال دارد، از طرفی کیفیت عسل تولیدی زنبورداران استان در کشور مطرح است و یکی از عسل های با کیفیت در کشور به شمار می رود.

"ناصری" خاطر نشان ساخت: در بخش فروش محصول عسل نیز به دنبال شکل گیری برندی اختصاصی برای عسل استان هستند و ایجاد فروشگاه، اختصاص تجهیزات و کمک به زنبورداران در راستای بازار یابی و فروش محصولات نیز در دستور کار قرار دارد

وی با اشاره به تقارن شیوع کرونا با برداشت محصولات کشاورزی در استان، گفت: در این برهه زمانی و همزمان با شیوع کرونا در راستای کمک به کشاورزان، با شبکه عظیم شرکت های تعاونی و تشکل های کشاورزی حتی در نقاط مختلف و روستاهای دورافتاده استان که امکان تحویل محصولات به سیلوها و مراکز خرید وجود نداشت، مراکز خرید محصولات کشاورزی از جمله گندم، کلزا و دانه های روغنی دایر شد.

مدیر تعاون روستایی استان ایلام عنوان کرد: تاکنون از مجموع تولیدات گندم مازاد کشاورزان بالغ بر ۶۰ هزار تن به صورت تضمینی، مباشرتی و توافقی خریداری و در سامانه های مربوطه ثبت شده است و بر این اساس فهرست مربوطه برای پرداخت مطالبه کشاورزان به بانک ارسال شد و اکثر کشاورزان مبالغ مربوط به فروش محصولات خود را تحویل گرفته اند.

وی افزود : در بحث خرید کلزا و دانه های روغنی باید گفت که کل تولید کشاورزان استان که بالغ بر۱۷ هزار تن بوده، خریداری شده و مبالغ آن به کشاورزان به طور کامل پرداخت شده است.


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام