کد خبر:3038

مدیرکل شرکت ارتباطات زیرساخت استان ایلام خبر داد:

افزایش پهنای باند اینترنت به ۱۵۳ گیگابایت/اجرای ۶۰۰ کیلومتر فیبر نوری!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ 14:57:56

بازتاب ایلام-مدیرکل شرکت ارتباطات زیرساخت استان ایلام گفت: پهنای باند اینترنت استان ایلام به ۱۵۳ گیگابایت افزایش یافته است."رضا حسن بیگی" در دیدار با هیئت تحریریه و خبرنگاران بازتاب ایلام و روزنامه قدس در استان ایلام با تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: خوشبختانه در استان ایلام هیچ گونه مشکل در زمینه پهنای باند اینترنت نداریم.

وی با بیان اینکه تا دو سال گذشته، کل شبکه فیبر نوری ایجاد شده در سطح استان ۶۳۰ کیلومتر و بصورت ۱۲ رشته ای بوده است، یادآور شد: در طول دو سال اخیر ۶۰۰ کیلومتر فیبر نوری ۴۸ رشته ای در سطح استان ایجاد شده است.

مدیرکل شرکت ارتباطات زیرساخت استان ایلام با اشاره به اینکه این شرکت تنها در سه شهرستان ملکشاهی، سیروان و هلیلان فیبر نوری ایجاد نکرده است، خاطرنشان ساخت: این شرکت وظیفه دارد تا زمینه برقراری ارتباط ایمن و مناسب استان را با استان های همجوار فراهم کند و خوشبختانه تا کنون در این زمینه از هیچ کوششی فروگذار نکرده است.

"رضا حسن بیگی" با بیان اینکه به منظور ارائه خدمات مطلوب ارتباطی و اینترنتی به زائران اربعین حسینی، یک مرکز مجهز در شهر مهران ایجاد شده است، تصریح کرد: هم اکنون این مرکز با ظرفیت ۳۰ گیگابایت آماده ارائه خدمت به اپراتورهای مختلف و زائران عزیز است.

وی با اشاره به اینکه این شرکت در سال جاری نیز برنامه های خوبی برای ایجاد بسترهای مناسب ارتباطی و اینترنتی در سطح استان دارد، اضافه کرد: ایجاد فیبر نوری ایلام-سرابله-اسلام آباد به طول ۱۱۰ کیلومتر و با ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار و نیز ایجاد پایانه فیبر نوری در شهرستان ایوان با حدود ۷۰ میلیارد ریال اعتبار، دو پروژه مهم و در دست اقدام هستند.


آخرین دیدگاه‌ها

احمد گفته

توراخداکمتردروغ بگین اصلا اینترنت همش قطع هست به ندرت وصل میشه
پاسخ دهید

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام