کد خبر:3175

رئیس مرکز بهداشت شهرستان ایلام:

رسانه ها ستون مدنیت و رکن اصلی توسعه در هر جامعه هستند!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ 12:14:28

بازتاب ایلام- رئیس مرکز بهداشت شهرستان ایلام با تسلیت ایام سوگواری سالار و سرو شهیدان و تبریک ایام هفته دولت اظهار داشت: رسانه ها ستون مدنیت و توسعه جامعه و پیامبران اولین پیام رسانان جامعه بشریت بودند.دکتر" امین کریمی" در بازدید از دفتر سایت و کانال بازتاب ایلام با بیان اینکه رسانه ها با آگاه سازی و تنویر افکار عمومی نقش بسزایی در پویایی و دانایی جامعه دارند، افزود: خبرنگاران نباید دچار مسائل سیاسی و حزبی باشند بلکه باید فهیم و آشنا به مشکلات جامعه باشند.

وی با اشاره به اینکه اگر پیام رسان نان و خبرنگاران جامعه از بطن مردم و آشنا به درد ها و الام مردم باشند، بیان داشت: راحت تر می توان مشکلات جامعه را به مسئولین منتقل نمایند

رئیس مرکز بهداشت شهرستان ایلام  با بیان اینکه بیشترین خدمت به نظام سلامت بعد از انقلاب در این دولت صورت گرفته است، یادآور شد: در سفر اول ریاست جمهور به استان 8 میلیارد تومان به حوزه سلامت اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه 10 مرکز خدمات جامع شهری در شهرستان ایلام وجود دارد، خاطر نشان ساخت: 29 خانه بهداشت در روستاهای سطح شهرستان ایلام فعال هستند.

دکتر"کریمی" با اشاره به اینکه ماهیانه 200 زوج جهت مشاوره، آزمایشات پزشکی و مراقبت های ژنتیکی به مراکز بهداشتی شهرستان مراجعه می نمایند، تصریح کرد: تمامی مراکز بهداشتی شهرستان ایلام دارای پزشک می باشند.

وی گفت: از 10 مرکز موجود در شهرستان 8 مرکز نوسازی  باسازی و تجهیز شده است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان ایلام اظهار کرد: فرهنگ و بستر سازی مناسب در حوزه سلامت یکی از شاخصه های ایام شیوع ویروس کرونا  در سطح جامعه بوده است.

دکتر"کریمی" با بیان اینکه 8 هزار نمونه گیری مربوط به ویروس کرونا در سطح شهرستان صورت گرفته است، افزود: از این تعداد بیش از  3 هزار و 400 تست مثبت اعلام شده اند.

وی با اشاره به اینکه از آغاز شیوع کرونا   801 نفر در مراکز درمانی بستری شده اند، یادآور شد: متاسفانه 78 نفر از همشهریان درگیر با کووید 19 فوت کرده اند.

 رئیس مرکز بهداشت شهرستان ایلام با اشاره به آغاز ماه محرم و  تشکیل دسته های عزاداری بیان داشت: خوشبختانه طی بازدیدهای بعمل آمده اخیر، مردم عزادار با رعایت تمامی پروتکل بهداشتی یاد و خاطر سالار و سرور شهیدان را گرامی می دارند.

"کریمی" با بیان اینکه تیم مدیریت دانشگاه علوم پزشکی استان اعم از ریاست دانشگاه و معاونین همگی بطور شبانه روز پای کار هستند، یادآور شد: حوزه سلامت در استان ایلام از رشد و بالندگی خوبی برخوردار می باشد.

وی به برگزاری موفق کنکور سراسری در استان ایلام اشاره و خاطر نشان ساخت: خوشبختانه با همکاری خوب و تعامل سازنده دانشگاه علوم پزشکی، آموزش و پرورش، نیروی انتظامی وکادر بهداشتی و با رعایت کامل پروتکل های تعیین شده هیچ گونه مشکلی در برگزاری این آزمون برزگ نداشیم.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان ایلام در پایان ضمن تشکر از خبرنگاران و رسانه های دیداری و شنیداری، تاکید کرد: مجموع دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت شهرستان ایلام از هرگونه نقد و انتقاد سازنده استقبال می کند.


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام