کد خبر:3269

شهردار در مصاحبه با بازتاب عنوان کرد:

مردم ایلام شايسته خدمت اند/از هیچ تلاشی برای خدمتگزاری به مردم دریغ نکرده ام/بابت قصور و کم کاری های احتمالی پوزش می طلبم!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ 21:41:20

بازتاب ایلام-شهردار ایلام گفت: مردم ایلام بهترین مردم و شايسته خدمت اند و بابت قصور و کم کاری های احتمالی خودم و مجموعه شهرداری، از همگان پوزش و حلالیت می طلبم."طالب صادقیان" در مصاحبه با بازتاب ایلام اظهار داشت: با علم و آگاهی کامل از وضعيت شهر و شهرداری و مشكلات تلنبار شده 40 ساله، این مسئوليت را پذيرفته ام و با عهدی که با خداوند سبحان برای خدمتگزاری و نوکری به مردم بسته ام، کاملاً پایبندم و تا آخرين لحظه حضور، از هیچ کوششی فروگذار نخواهم کرد.

وی با بیان اینکه برخی از مردم بیش از آنکه شهروند باشند، شهرنشین هستند، افزود: شهروند خوب، در همه زمینه ها همراه شهر و شهرداری است و خود را در برابر جامعه مسئول می داند.

شهردار ایلام با اشاره به اینکه در بدو ورود به شهرداری و پس از بررسی اوضاع و احصاء ظرفيت ها و پتانسيل های شهر و شهرداری؛ بلافاصله برخی کارهای مهم و اورژانسی در سطح شهر آغاز گردید، یادآور شد: با بهره گیری از مشاوره و راهنمایی مسئولان ارشد استان، اعضای شورای شهر، دانشگاهیان، رسانه ها، جامعه مهندسین و شهروندان؛ برنامه ها و طرح های بسيار مهمی برای عمران شهری در نظر گرفته شد.

ایلام؛ کارگاه بزرگ عمرانی!

"دکتر صادقیان" با بیان اینکه در ابتدای کار، بهسازی و احیای برخی از پارک ها و روشنایی معابر سطح شهر، در اولويت قرار گرفت، خاطرنشان ساخت: با تهیه نقشه جامع و پیش بینی طرح ها و پروژه های متنوع در نقاط مختلف شهر، شهر ایلام به کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شد و این روند همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه با نگاه به آینده ای بهتر و تحقق "شهر انسان محور" طرح های عمران شهری در دستور کار قرار گرفته اند، بیان داشت: یکی از معضلات شهر ایلام که خیلی ملموس بود و نیاز به چاره اندیشی داشت، ترافیک و گره های ترافیکی سطح شهر بود.

شهردار ایلام با بیان اینکه متاسفانه مشکل ترافیک شهری به یک بحران شهری و لاینحل تبدیل شده بود، تاکید کرد: با حمایت استاندار، اعضای شورای شهر و دیگر متوليان امر؛ اجرای طرح جامع ترافیک و شناسایی نقاط و گره های ترافیکی؛ در دستور کار قرار گرفت و پروژه بزرگ زیرگذر رسالت اجرایی شد، به اتمام رسید و به حجم عظیمی از ترافیک پایان داد.

"طالب صادقیان" با اشاره به اینکه اجرای پیاده راه ها در سطح شهر در راستای احترام به حقوق شهروندی، تحقق شهر انسان محور، رفع گره های ترافیکی، فرهنگ سازی برای استفاده از حمل و نقل عمومی؛ اجرایی شده اند، ادامه داد: در راستای کاهش بار ترافیکی؛ انتقال مشاغل آلاینده و نمايشگاه های اتومبيل در دستور کار است و 11 هكتار زمین برای تحقق این مهم خریداری شده و فرایند اجرایی آن در حال انجام است.

وی با بیان اینکه برای کاهش بار ترافیکی سطح شهر، انتقال مطب پزشکان در دستور کار قرار گرفته است، اضافه کرد: برای تحقق این امر، ايجاد شهرک سلامت در مسیر جاده مهران مدنظر است و اجرایی خواهد شد.

شهردار ایلام با اشاره به اینکه برای کاهش بار ترافیکی، بازنگری در سيستم حمل و نقل جزء اولويت هاست، گفت: در تلاش هستیم تا با فراهم کردن برخی شرایط، تعدادی خودرو ون را جایگزین اتوبوس های درون شهری نماییم.

"صادقیان" با بیان اینکه ايجاد بازارچه های محلی در نقاط مختلف شهر یکی دیگر از راه ها و اقدامات مناسب برای کاهش بار ترافیکی در هسته مرکزی شهر ایلام بوده و اجرایی شده است، اظهار داشت: بهترین راه برای کاهش بار ترافیکی؛ فرهنگ سازی مناسب توسط رسانه ها و ترغيب شهروندان برای استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی است.

افزایش سه برابری سرانه فضای سبز!

وی با اشاره به اینکه زیبایی هر شهری به میزان فضای سبز آن شهر مرتبط است، افزود: در زمان قبول مسئوليت شهرداری ایلام، تعداد پارک های سطح شهر 100 مورد(85 محله ای و 15 منطقه ای) و سرانه فضای سبز شهر ایلام نیز 1/8 مترمربع بوده است.

شهردار ایلام با بیان اینکه متوسط سرانه فضای سبز در کشور 8 مترمربع و مطلوب آن 12 مترمربع است، بیان داشت: در طول سه سال تلاش بی وقفه، تعداد 33 پارک محله ای در سطح شهر ایجاد شده و سرانه فضای سبز شهر ایلام نیز به 5/4 مترمربع رسيده است.

"صادقیان" با اشاره به اینکه در این مدت 400 هزار مترمربع به فضای سبز شهر اضافه شده که در نوع خود کم نظیر است، یادآور شد: متاسفانه هسته مرکزی و قدیمی شهر از لحاظ فضای سبز بسيار محروم است و هیچ فضایی برای این مهم منظور نشده است.

وی با بیان اینکه برای رفع این نقیصه، دو مکان مهم مدنظر قرار گرفته است، خاطرنشان ساخت: یکی از این مکان ها، محل سازمان جهادکشاورزی کنونی واقع در خیابان آیت الله حیدری(معروف به باغ کشاورزی) و دیگری نیز مدرسه شهيد احمد کرمی است.

شهردار ایلام با اشاره به اینکه با حمایت مجدانه استاندار ایلام و دیگر متولیان امر، در تلاش هستیم که این دو مکان را در اختیار بگیریم و به بهترین شکل ممكن و با مدرن ترین طرح ها و تجهيزات به پارک و فضای سبز تبدبل کنیم، تصريح کرد: مردم ایلام، مردمانی بسيار شریف، نجیب و شايسته خدمت و لایق بهترین ها هستند.

"طالب صادقیان" با اشاره به اینکه برای اجرای این دو پارک مهم، به بیش از 30 میلیارد تومان اعتبار نیاز است، گفت: امیدواریم که با پیگیری و تاکید استاندار، در آینده نزدیک شاهد تملک، واگذاری و اجرایی شدن این دو پروژه مهم در سطح شهر باشیم.

ايجاد فضای نشاط و شادابی؛ اولويت شهرداری!

وی با بیان اینکه در راستای ايجاد نشاط و شادابی و سلامت جسم و روح شهروندان، طرح های خوبی در سطح شهر ایجاد و اجراء شده است، اظهار داشت: بهسازي و زیباسازی خیابان طالقانی، ايجاد بام ایلام، بهسازي ورودی ایلام از مسیر فرودگاه، ايجاد جاده سلامت در بلوار اصناف، اجرای کنسرت کم نظیر خیابانی با جمعیتی بالغ بر 20 هزار نفر، راه اندازه کارناوال شادی برای استقبال از عید نوروز، برگزاری برنامه های شاد و متنوع در محلات مختلف و... ؛ از جمله برنامه های فرح بخش شهرداری ایلام در این مدت سه سال بوده است.

شهردار ایلام با اشاره به اینکه در بدو ورود به شهرداری، سازمان فرهنگی شهرداری تاسيس و آغاز بکار کرده است، افزود: در طول این سه سال، بیش از 300 برنامه متنوع فرهنگی، هنری، آموزشی، علمی و شهروند محور در محلات مختلف شهر (بويژه حاشيه های شهر) برگزار و با استقبال مردم مواجه شده است.

هر شهروند یک شهردار!

"طالب صادقیان" با بیان اینکه یکی دیگر از سازمان هایی که در بدو ورود و بنا بر ضرورت و نیاز، به چارت شهرداری اضافه شده، سازمان پسماند بوده است، یادآور شد: با کمک مردم و رسانه ها و تلاش شبانه روزی همکاران، خوشبختانه بیش از 70 درصد شهروندان همکاری بسيار خوبی با مجموعه خدمات شهری شهرداری دارند و برداشت زباله هر شب راس ساعت 9 عملیاتی می شود.

وی با اشاره به اینکه تحقق شعار"هر شهروند یک شهردار" دور از انتظار نیست، تصريح کرد: سرمايه ها و امكانات هر شهر و شهرداری متعلق به تک تک شهروندان است و تا زمانی که مردم در قبال شهر و شهروندان احساس مسئوليت نکنند، نمی توان به داشتن یک شهر ایده آل، زیبا و میهمان پسند، اميدوار بود.

شهردار ایلام با بیان اینکه در حوزه عمرانی طرح ها و پروژه های چشمگیری همچون خیابان طالقانی، زیرگذر رسالت، زیرگذر شهيد کشوری، خیابان های سعدی شمالی و جنوبی، بلوار امام(ره)، بام ایلام، بلوار اصناف، میدان انقلاب، میدان مخابرات، بلوار خبرنگار، بلوار پژوهش، بلوار فرودگاه و....؛ اجرایی شده و در دست اجراست، تاکید کرد: تمام این طرح ها و خدمات با حمایت استاندار و اعضاء شورای شهر و با همراهی و همکاری خوب مردم و رسانه ها محقق شده است که جا دارد مراتب تقدير و تشکر خود را از همگان اعلام بدارم.

احداث 2000 متر سیلبند!

"طالب صادقیان" با اشاره به اینکه در طول این سه سال؛ 8 سیلبند به طول تقریبی دو کیلومتر، 48 کیلومتر جدولگذاری و 96 هزار مترمربع موزائیک فرش صورت گرفته است، گفت: طولانى ترین سیلبند به طول 510 متر در میدان ميلاد-بلوار شهيد مدرس در حال اجراست.

وی با بیان اینکه هزینه احداث هر متر سیلبند بیش از 20 میلیون تومان است، اظهار داشت: در سال جاری و در قالب نهضت آسفالت، 1800 تن قیر(۳۶هزار تن آسفالت، ۲۲۰ هزار متر مربع) برای آسفالت معابر سطح شهر ایلام مصرف شده است.

شهردار ایلام با اشاره به اینکه برای آبیاری فضای سبز از طریق پسماند فاضلاب شهر ایلام، شبکه ای به طول 20 کیلومتر اجرایی شده است، افزود: پروژه تامین آب فضای سبز چغاسبز و بام ایلام 80 درصد پيشرفت فیزیکی دارد و تلاش خواهد شد که تا پایان سال به اتمام برسد.

"صادقیان" با بیان اینکه پروژه تامین آب مورد نیاز 6 ناحيه شهر از طریق این پروژه با 40 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست، یادآور شد: پروژه بهسازی و زیباسازی تپه شاهد ایلام به خاطر عدم تامین آب مورد نیاز برای فضا سبز، راکد مانده است که پس از تامین آب، بلافاصله عمليات عمرانی آغاز خواهد شد.

شناسایی 12 چشمه و قنات!

وی با اشاره به اینکه عمليات بهسازی و زیباسازی شهر ایلام بی وقفه ادامه دارد، خاطرنشان ساخت: در سطح شهر ایلام 12 چشمه و قنات شناسایی شده و برنامه ریزی لازم برای احیاء، بهره برداری و استفاده اصولی از این ظرفيت های کم نظیر و مغفول مانده؛ تدوين شده و در حال اجراست.

شهردار ایلام با بیان اینکه در طول این سه سال 6000 عمليات اطفاء حریق و امداد نجات از طریق سازمان آتش نشانی شهرداری ایلام عملیاتی و اجرایی شده است، ادامه داد: با توجه به تاکیدات موکد، حداکثر زمان برای حضور آتش نشانان در محل حادثه و اجرای عملیات، زیر 6 دقيقه تعیین شده است.

وی مهم ترین عمليات اطفاء حریق را در این مدت، آتش سوزی بیمارستان طالقانی، محوطه انبار غله و یکی از استخر های شهر ایلام برشمرد و افزود: خوشبختانه در این آتش سوزی های هیچگونه تلفات جانی نداشته ایم.

"صادقیان" با اشاره به اینکه پروژه بزرگ زیرگذر شهيد کشوری ایلام در دهه فجر امسال و پیش از موعد مقرر، به بهره برداری خواهد رسید، گفت: بهسازي و زیباسازی ورودی مسیر هفت چشمه، جزء اولويت های اصلی است و برای تحقق این مهم از گردنه ششدار تا ابتدای حوزه خدمات شهری شهر ایلام، بیش از 10 میلیارد تومان پیش بینی شده و برنامه ریزی لازم و تلاش بی وقفه برای تامین و جذب این اعتبار در حال انجام است.

اجرای سيستم پایش تصویری شهر ایلام با 20 میلیارد تومان اعتبار!

وی با بیان اینکه طرح سيستم پایش تصویری کامل شهر ایلام مصوب، تعیین مشاور و تایید شده است، اظهار داشت: برای اجرای این طرح بسيار مهم، بیش از 20 میلیارد تومان پیش بینی شده است و تحقق این امر، نقش بسزایی در مدیریت شهری خواهد داشت.

شهردار ایلام به احداث میدان قرآن، میدان شهداء و میدان ارغوان با اِلِمان ها و طراحی های جدید اشاره کرد و افزود: ايجاد گذر فرهنگ و هنر(از آزمايشگاه مرکزی تا قلعه والی) یکی دیگر از مهم ترین طرح های زیبایی است که در دست اقدام قرار دارد.

"طالب صادقیان" با اشاره به اینکه متأسفانه در برخی نقاط حاشيه ای شهر که جزء حوزه شهرداری نیستند، شاهد دپو و انباشت زباله و نخاله و اعتراض مردم و رسانه ها هستیم، تاکید کرد: بر مبنای قانون، شهرداری صرفاً در قبال مناطق و محلاتی که جزء حوزه شهر است، پاسخگو می باشد.

وی در پایان با تشکر از حمایت استاندار، اعضای شورای شهر، رسانه های دیداری و شنیداری، آحاد مختلف مردم و شهروندان؛ تاکید کرد: بابت هر گونه قصور، کم کاری و کاستی های احتمالی در ارائه خدمات و خدمتگزاری؛ از همگان پوزش و حلالیت می طلبم.


آخرین دیدگاه‌ها

Mohamad گفته

کاش بعد از انقلاب تا کنون فقط چند نفر مدیر کار بلد و شجاع مثل دکتر صادقیان داشتیم واقعا در این شرایط تحریم که شهر را مثل یک کارگاه عمرانی نموده تامین مالی این همه کار فقط به یک معجزه شبیه است.فقط حیف که برخی برادران همشهری با نادانی چنین باعث مکدر شدن خاطر این جوان فهیم میشوند. از قدیم گفته اند از ماست که برماست
پاسخ دهید

مصطفی گفته

بنده به عنوان یک شهر از تلاشهای صادقنه ولی وقفه اقای دکتر صادقیان شهر دار محترم که فردا توانا اندیشمند ومتخصص در امور شهرسازی میباشد تشکر وقدردانی مینمایم باتوجه به قرار گرفتن شهر ایلام در نقطه مرزی ومحرومیت سنوات گذشته روح تازه ای در کالبد این شهر دمیده وباعث رونق وزیبایی شده امید خداوند توفیق خیری به ایشان بدهد تا پروژه های نیمه تمام به اتمام برسانه وفصل جدیدی دوباره اغاز نماید من الله توفیق
پاسخ دهید

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام