کد خبر:333

استقلالِ استاندار ایلام از حرف تا عمل؛

رنج نامه ای برای آیندگان!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۲۰ 23:43:41

بازتاب ایلام-رضا اکرمی/ فعال فرهنگی از دهلران: شاید بد نباشد یکبار هم که شده آقای "سلیمانی دشتکی" کمی لنز دوربین را به سمت خود برگردانند؛ ببینند از این زاویه که با پشتگرمی تکیه داده است، می توانند تشخیص دهند سهم اصلی تریبون ها در خطابه و سرزنش متوجه کسانی است که بجای اولویت بندی نیازهای مردم زمینه ای برای بی اعتنایی به مشکلات فراهم کرده اند!؟ایلام استانی کوچک است و از امکانات طبیعی و سرمایه انسانی خوب برخوردار. ظاهراً قرار است هرچه دیگران در مسیر توسعه و صد البته همگرایی انجام دادند به یکباره در کویر بی اعتمادی بایکوت شود. "سیاست زدگی مدرن" سبب شده این استان از پسوند محرومیت فاصله نگیرد.!

یکی از سیاست های دلسوزانه مدیران ارشد در یک استان، شایسته سالاری برای رسیدن به برابری بر حسب استعداد و رفع احتیاجات مردم بوده است.

نقش مدیران ارشد اجرایی بالاخص استانداران جهت"میزان کردن بی پروایی" و "بالانس سرکشی" حائز اهمیت است.

جناب آقای سلیمانی دشتکی؛ ایلام متعلق به همه ایلامیان است. مردم ساکن با هر نوع قومیت و گرایش سیاسی در تمام شهرهای آن با هم برابرند. آن را امانتی به شما سپردند. شرط امانتداری استقلال در تصمیمات و عزم جدی در اعتماد کردن به همه مردم و شناختن جنس مطالبات است. دوگانگی در دیوان سالاری و چینش نیروها از یک جرگه خاص سبب پیدایش یک هیولای ناامیدی شده که همه چیز را درکام خود فرو می برد.!

شاید هنوز نمی دانید با سرگرم کردن مردم به حواشی غیر ضروری و قالب کردن برخی"سرمایه های تحمیلی" به اسم مدیران کاربلد!! نمی شود از آشفتگی مشکلات مدیریتی و اقتصادی کم کرد.!

شاید شما و اتاق فکر محترمتان بخاطر دوری از فضای واقعی استان یا به علت اعتماد کردن به مجموعه محدودی از مشاوران!! از نیازهای آنی و خواسته های اصلی در استانی افسرده به نام "ایلام" دور مانده اید.!

شاید شما از کسب مقام دوم تیمی در"تورم کشوری" مو بر بدن سیخ نکنید و آن را یک پدیده عادی بدانید و دچار واهمه نشوید.!

شاید نمی دانید"خیاط نماهای هم استانی" ساکن در شیک ترین قسمت های پایتخت که از دور لباس تنگ و گشاد برای ادارات استان می دوزند و بی توجه به رنج بیکاران در پی طرح نقشه سیاسی برای آینده و پر و بال دادن به شیفتگان قدرت و منسوبین به خودند، دلسوز این استان نیستند.! آن آقایان پایتخت نشین اگر ذره ای به فکر اقتصاد و مشکل بیکاران مستحق در ایلام بودند، هیچگاه استان را به زورخانه ای برای نشان دادن"بر و بازو و میل و دمبل" تبدیل نمی کردند.!

شما"ان جی ال دهلران" را به حال خود واگذاشتید. با سلب نظارت از خویش، پتروشیمی دهلران را دو دستی تقدیم"کارچاق کن هایی" کردید تا کنترل آن را هشتصد کیلومتر دورتر با نامه و تلفن و پیامک و لیست های سفارشی میان هزار فامیل تقسیم کنند.!

شما ناخودآگاه با سلب نظارت و عدم اعمال اراده، شرکت هایی که نجات بخش جوانان مستحق از فقر بودند، دستاویزی برای معاملات انتخاباتی کردید. اهرم فشاری بیخ تا بیخ گوش مردم رنجور قرار گرفته هر کس از دایره خودی ها و وصل به یکی از سه ضلع مثلث قدرت در استان باشد با خیال آسوده توانسته پای بستگان درجه دو و سه را به مناصب عالی و شغل های پردرآمد باز کند.!

با ورودتان به استان"چراغ سبز" برای قیچی کردن ستادهای انتخاباتی و عدم اعمال نظر فعالان ستادی پس از انتخابات روشن شد. "هت تریک" شما در این خصوص به اختیار و یا به فرمان"سایه های متعالی" از نوع خود بی نظیر بود.!

همه می دانیم سرنوشت آن همه فعالیت در انتخابات به یکباره در سبد چه کسانی قرار گرفت!؟ چه کسانی با وجود صدارت اعظم یا با"ثروتی کران تا بیکران" از جلسات و نشست ها و میتینگ ها گرفته تا کوچه گردی و شبگردی را همه و همه به نفع جیب گشاد خود و فامیل مصادره کردند.

رفتارهای سیاسی خلق الساعة از زمان ورود شخص جنابعالی در استان فراوان شده و سرگرم شدن به غیر ضروریات هم فراوان تر. این استان از ظرفیت همه نوع امکاناتی برخوردار است اما معلوم نیست چرا همچنان چوب ناملایمات زندگی را باید کسانی بخورند که جای زخم هاشان از گذشته بهبود نیافته است.!؟

به چه علت شایستگان سیاسی و بیکاران مستحق از همه نوع حقوق محروم مانده اند!؟ کاری که در دوره صدارت شما بر سر استان آمده رنج‌ نامه ای است که سال ها برای آیندگان تازگی دارد. بخاطر اتصال زیرزمینی نهادهای ساکن قدرت در تمام مناطق استان، نه می توان از نمایندگان سابق و امروز احقاق حقوق کرد و نه دولت و نهادهای وابسته به آن. همه کانال های نجات بخش و آرامش دهنده مسدود شده‌اند. شما بفرمایید تکلیف چیست، وقتی صاحبان قدرت از" ایلام تا تهران" به یکدیگر وصل و یک شبکه شدند.!؟

این استان نیازمند خانه تکانی اساسی برای شستن ذهنیات است. ذهنیاتی که رنج فقر و تورم را با ناامیدی از حل مشکلات رفیق کرده است.! این استان نیازمند کار جهادی است و از شما به عنوان عالی ترین مقام اجرایی در ایلام انتظار می رود یک عزم جدی و جهادی کنید و استقلال عمل داشته باشید. اگر هم نمی توانید؛ به قول شیخ اجل حضرت سعدی" (مارا) امید به خیر تو نیست بیش از این شر مرسان"


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام