کد خبر:3408

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام عنوان کرد:

مشارکت کمرنگ و نبود اسپانسر؛ چالش فراروی ورزش ایلام!/ورزشگاه 15 هزار نفری نيازمند 80 میلیارد اعتبار!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ 14:53:36

بازتاب ایلام- مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام گفت: عمده ترین چالش استان ایلام در حوزه ورزش، عدم مشارکت دستگاه ها بويژه صنایع وابسته به نفت و گاز به عنوان حامی و اسپانسر است." مظفر علی شائی" در بازدید از دفتر سرپرستی روزنامه قدس و سایت خبری - تحلیلی بازتاب ایلام اظهار داشت: ورزش در تمام دنیا بویژه کشورهای پیشرفته، به عنوان ظرفیت و سیاستی برای خودنمایی در عرصه های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و نمایش توان و تکنولوژی هر کشوری است.

وی با بیان اینکه اعتبارات ورزش استان نسبت به سالیان گذشته، کاهش پیدا کرده است، افزود: اولويت و چشم انداز ورزش استان توجه به روستا ها، مدارس و حاشیه شهرها می باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام با اشاره به هدف گذاری برای احداث 100 خانه ورزش روستایی در استان، بیان داشت: 32 خانه ورزش استان افتتاح و به بهره برداری رسیده اند.

تکمیل پروژه های نیمه تمام؛ اولويت اصلی!

"علی شائی" با بیان اینکه اولویت ما افتتاح و تکمیل چمن های مصنوعی در روستا های استان می باشد، یادآور شد: هزینه احداث هر چمن مصنوعی بیش از یک میلیارد تومان است و امیدواریم تا پایان سال، این چمن های مصنوعی به بهره برداری برسند و مردم این مناطق از آنها بهره مند شوند.

وی به مشارکت بنیاد علوی در ساخت سه چمن مصنوعی و یک چمن طبیعی در شهرستان هلیلان اشاره و خاطر نشان ساخت: 10 پروژه ورزشی با اعتباری نزدیک به ده میلیارد تومان تا پایان سال افتتاح و یا مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام ادامه داد: در هفته دولت 6 پروژه مهم(یک کلنگ زنی و 5 افتتاحيه) داشته ایم.

"مظفر علی شائی" با اشاره به شیوع کرونا و اختلال در تمامی عرصه های ورزشی استان، تصريح کرد: در سطح استان ایلام 400 باشگاه ورزشی فعاليت دارند.

وی با اشاره به ثبت نام 937 نفر از مدیران و مربیان باشگاه های استان در سامانه وزارت ورزش و کارای تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی برای بهره مندی از تسهيلات کرونا، تاکید کرد: 348 پرونده در بانک های عامل تشکیل شده و 210 مورد نیز تسهیلات کرونا را دریافت کرده اند.

نیاز 80 میلیارد ریالی برای تکمیل ورزشگاه!

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام با اشاره به ورزشگاه 15 هزار نفری شهر ایلام، بیان داشت: این ورزشگاه که در سال 91 افتتاح شده است تا کنون مورد بهره برداری قرار نگرفته و برای تکمیل و بهره برداری کامل از این مجموعه ارزشمند، به 8 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

"علی شائی" با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی ورزشگاه 15 هزار نفری شهر ایلام، ایجاد سر درب ورودی این ورزشگاه است، تصریح کرد: رایزنی ها و جلسات متعددی برای تفاهم و توافق با معارضین این مکان ورزشی صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: هدف اصلی اداره کل ورزش و جوانان تکمیل و بهره برداری از این ظرفیت ملی در راستای ایجاد شور و نشاط اجتماعی بین مردم و بويژه جوانان استان است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام با اشاره به مدال آوری ورزشکاران استان در سطوح بین المللی، افزود: در سال گذشته 6 مدال جهانی و 4 مدال آسیایی توسط ورزشکاران استان ایلام کسب شده است.

"علی شائی" با بیان اینکه برای المپیک سال آینده (توکیو ژاپن) استان ایلام تا الان دو سهمیه کسب کردده است، یادآور شد: در رشته تیر اندازی، "آرمیتا صادقیان" و "جواد فروغی" موفق به کسب سهمیه المپیک شده اند.

وی خاطر نشان ساخت: علاوه بر این دو نفر؛شانس "ذبیح اله پورشیب" در رشته کاراته و "علی هاشمی" در وزنه برداری نیز برای کسب سهمیه المپیک، بسیار زیاد است.

فعاليت 68 سازمان مردم نهاد در ایلام!

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام به فعاليت 68 سازمان مردم نهاد(سمن) اشاره و تاکید کرد: با تمام ظرفیت از ورزشکاران و مدال آوران ورزش در استان ایلام، حمایت و پشتیبانی می شود.

"مظفر علی شائی" با بیان اینکه 5 پروژه ورزشی راکد در استان با واگذاری به بخش خصوصی احیاء شده اند، افزود: استفاده از بخش خصوص و سرمایه گذاران ورزشی، می تواند ورزش استان را متحول سازد.

وی در پایان نقش رسانه ها در امر فرهنگ سازی و پيشبرد اهداف درون و برون سازمانی را بسيار مهم، موثر و قابل تقدير ارزیابی کرد و یادآور شد: در هر جامعه ای که ورزش توسعه یابد و مردم برای توسعه و ارتقاء آن، احساس تکلیف کنند؛ سلامتی، شادابی و نشاط بر آن جامعه حاکم خواهد شد و بیماری، افسردگي و پژمردگی نیز به شدت کاهش خواهد یافت.


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام