کد خبر:361

قابل توجه مسئولان اشتغال آفرین؛

نجواهای"زینب"شنیدنی است/ دکترای شیمی از بیکاری رنج می برد!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۰۲ 19:19:51

بازتاب ایلام- غلامرضا محمدمرادی: نجواهای "زینب طهماسبی" نخبه شایسته ایلامی بسیار دردآور و شنیدنی است.با این جوان شایسته ایلامی و مستأصل از بی مهری و بیکاری؛ گفتگویی ترتیب داده ایم که از نظر مسئولان دولتی و خصوصی و شما مخاطبان عزیز می گذرد:

"زینب طهماسبی" می گوید: متولد 1366 و فارغ التحصیل دکترای شیمی تجزیه از دانشگاه شهید بهشتی تهران با معدل 19.11 و تنها پذیرفته شده دکترای روزانه در مصاحبه سال92 همان دانشگاه هستم.

وی اظهار می دارد: دارای 8 مقاله بین المللی در ژورنالهای با ایمپکت بالا می باشم و در سال 96 به عنوان جوانِ برتر از سوی وزیر ورزش و جوانان مورد تقدیر قرار گرفته ام.

این نخبه بیکار ایلامی می افزاید: هم اکنون به عنوان پژوهشگر پسادکترا در دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده ام و در آن دانشگاه مسئولیت مشاوره ی سه پایان نامه ارشد را بر عهده دارم.

"زینب طهماسبی" بیان می دارد: از سن 12 سالگی از کانون گرم خانواده فاصله گرفتم تا به امید آینده ای روشن، در مدارس نمونه دولتی زندگی خوابگاهی را تجربه کنم و الان نزدیک 19 سال است که مشقت های دوری از خانواده را به امید فردایی بهتر تحمل می کنم.

وی یادآور می شود: سختی های زیادی در راه تحصیل کشیدم اما زمانی که بعد از فارغ التحصیلی از بهترین دانشگاه کشور برای خدمت به استانم برگشتم و پتانسیل رشته من برای کار در شرکتهای نفت، گاز، پتروشیمی، معاونت غذا و دارو و...، مورد نیاز بود؛ به شدت مورد بی مهری مسئولان ارگانهای مختلف قرار گرفتم و این نوع رفتار و برخوردهای سرد و مایوس کننده؛ آزار مرا دوچندان کرد.

این تحصیلکرده خسته و مستاصل از نبود کار و اشتغال، خاطرنشان می سازد: جمله ای که در مواجهه با تک تک مسئولان شنیدم این بود"واقعاً به شما افتخار می کنیم و حیف است که این چنین استعدادی بیکار باشند اما کاری از دست ما ساخته نیست" بگذریم که بعدها در کمال ناباوری می دیدم همان افرادی که کاری از دستشان ساخته نبود، یک سری افراد را چگونه به صورت سفارشی برای یک سری پستهای خاص در نظر گرفته بودند و این بی عدالتی و عدم شایسته سالاری، بیشتر مرا آزرده خاطر می ساخت.

"زینب طهماسبی" تصریح می کند: پس از ملاحظه و مشاهده بی مهری ها و بی عدالتی ها؛ تصمیم گرفتم در تهران از طریق نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی پیگیر کار در تهران که پتانسیل بیشتری دارد، شوم اما با وجود بیش از یکسال مراجعه به دفتر نماینده و هماهنگ کردن یک جلسه با معاونت توسعه شرکت ملی نفت؛ با تلاشهای مشاور نماینده که ایلامی هم نبودند و به بنده لطف داشتند؛ نهایتاً نماینده محترم استان وقت هماهنگ شده برای حل مشکل ام را به از مابهتران!! که با ایشان رابطه نزدیک داشت، تخصیص دادند و هیچ نتیجه ای عایدم نشد.

وی تاکید می کند: به یقین رسیده ام افرادی که مثل بنده سختی های زیادی متحمل شده اند ولی آشنایی ندارند، تا زمانی که استخدامی های سفارشی وجود دارد، باید فقط نظاره گر بی عدالتی و بی مهری ها باشند و کنج عزلت برگزینند و از غصه ها دق کنند.

امیدواریم عزیزانی که در بخش های دولتی و خصوصی فعالیت دارند، به خاطر خداوند سبحان و به منظور حمایت از نخبگان و فارغ التحصیلان ممتاز و در راستای بکارگیری شایستگان؛ زمینه کار و اشتغال این جوان شایسته و نخبه ایلامی را فراهم کنند.


آخرین دیدگاه‌ها

امین گفته

بسیار دردناک و غمبار بود این صحبتهای خانم طهماسبی، با تاسف کار ب جایی نمیرسد،این خانم و چه بسا کسانی دیگر همچون ایشان ازین درد مشترک بهرمند هستند،ای کاش مسئولین محترم گوشی شنوا برای شنیدن رهنمون‌های مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای داشتند به جهت بکار گیری جوانان نخبه و شایسته با این مدارج عالیه،شایسته سالاری را تو را به قرآن جایگزین بایسته سالاری و سفارش گزینی کنید،در آخر برای این عزیز و دیگر نخبگان این استان که حقشان را نادیده گرفته اند، از سر خجالت و شرمساری مسئولینی که بانی این اصول غیر انسانی هستند،سر تعظیم فرود میاوریم و این مسئولین ناکارامد را به خداوند سمیع و بصیر میسپارم.
پاسخ دهید

ت گفته

گسترش بی رویه تحصیلات تکمیلی و افزایش ظرفیت پذیرش در دوره دکترا به ده هزار نفر در دولت گذشته بدون اینکه به اشتغال دانش آموختگان فکر شود نتیجه اش جز اخذ یه کاغذ پاره و سر درگمی و اتلاف وقت جوانان نبود
پاسخ دهید

احمدی نژاد گفته

نخبه به کسی اطلاق می شود که بتواند حداقل برای خویش کارآفرینی کند نه ابنکه منتظر کتر دولتی باشد
پاسخ دهید

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام