کد خبر:373

نقبی بر عزل و نصب ها در ایلام؛

" آقای آذر " دست نگه دارید!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ 17:23:41

بازتاب ایلام-عبدالحمیدکرمی/ مدیرمسئول هفته نامه پیک ایلام: سرمایه‌های ملی و استانی در هر منطقه‌ای از ذخیره‌ها و پشتوانه‌های ارزشمندی اند که موجب افتخار و سربلندی مردمان آن دیار هستند و این شخصیت‌ها به نوعی به خود و منطقه خود متعلق و وابسته نیستند بلکه بعنوان چهره‌هایی که در جهت توسعه و پیشرفت همه جانبه چه در سطح ملی و چه در سطح استانی، همه جانبه نگر و چتری فراگیر برای همه هستند تا در سایه‌سار جایگاه علمی، ملی و استانی‌شان، شأن و جایگاه خویش را دریافته و تلاش کنند که تراز خویش را هر چه بالا و بالاتر ببینند تا از چشم نیفتند و موقعیت‌ها را قربانی اهداف کوچک و خُرد نکنند.آری؛ سخن امروز ما با جناب دکتر "عادل آذر" نماینده اسبق مردم استان در مجلس و رئیس فعلی دیوان محاسبات کشور و از چهره‌های برجسته علمی و دانشگاهی است.!

این روزها در باره نقش وی در عزل و نصب‌ها و نگاه به قبیله‌ای خاص در اخذ مسئولیت‌ها و مدیریت‌ ها؛ نگرانی‌های فراوانی را برای مردم ایجاد کرده و همراهی نماینده این دوره "جناب آقای کاظم‌زاده" مزید بر علت شده و فضای دوقطبی تحت عنوان"شمال – جنوب" را در استان موجب شده است.!

تغییرات فرمانداران حوزه جنوب با شتابزدگی و بی برنامگی؛ اوج این دخالت‌ها و فشارها را نمایان ساخت و در عرض دو هفته شاهد صدور احکام متفاوت و جابجایی‌های شگفت آفرینی در استان بودیم که نوع این کارها و اقدامات، بیشترین آسیب به شأن و منزلت فرمانداران بعنوان نمایندگان عالی دولت در استان وارد ساخته است و این در حالی است که مردم در این ایام با مشکلات عدیده معیشتی و گرفتاری‌های فراوان سر در گریبانند.!

در انتخاب مدیران استانی که شاهد بودیم در دستگاهی که کار خود را به نحو شایسته انجام داده بدون هیچ دلیلی برکنار و به جای آن مدیری که کوچکترین ارتباطی با دستگاه ذیربط ندارد، بجای آن نشانده می‌شود.!

در بیشتر این موارد دستگاهی که خود بعنوان بالاترین دستگاه نظارتی کشور است و باید مانع این اتفاقات نامیمون و ناشایست و خلاف قانون بایستد، خود باعث و بانی این مشکلات و معضلات در استان شده است.!

حال تأسف اینجاست چرا باید این اشخاص خود را آنقدر کوچک و تراز و عیار خود را آنقدر پایین آورند که برای دلخوش کردن عده‌ای معدود، قربانی شوند تا شاید در آینده برای یارگیری و کسب موقعیت در دولت رؤیایی آینده‌شان به منصب وزارت دست یابند.! غافل از اینکه این اقدامات جانب گرایانه و قبیله پسندانه برای شخضیتی در تراز ملی موجب خدشه‌دار شدن جایگاه خویش و دیگران خواهد شد.!

امیدواریم که در این موارد؛ نماینده ارشد دولت پاسخگو باشد و شأن و جایگاه دولت را پاسداری کند و بیش از این موجب یأس و ناامیدی مردم نشوند و هر چه زودتر این مسیر نادرست را اصلاح و موجبات امیدواری مردم را فراهم آورد.


آخرین دیدگاه‌ها

موسی امیدی گفته

با نظر جناب حاج کرمی موافقم
استان ایلام علی رغم جمعیت و جغرافیای کوچک دارای جامعه مدنی قوی و ناظران توانمند اجتماعی است
اقدامات جناب عادل اذر حقیقتا ایشان را از چشم مردم انداخته است .
حیف است فردی چون ایشان که انتظار داشتیم در سطح ملی وزنه ای باشد و برای توسعه کشور و استان موثر باشد خود را درگیر انتصاباتی کند و مهره های ضعیفی جایگزین نیروهای توانمند کند و استان را از وجود متخصص محروم نماید .
یکی از این دخالت ها
تغییر اخیر در کانون فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام انزجاری عمومی ایجاد کرد که دیر یا زود باید اذر پاسخگویش باشد .
البته استاندار ایلام باید مقاومت میکرد که متاسفانه تسلیم شد
پاسخ دهید

مجید گفته

متاسفانه در دیوان محاسبات هم یکی از ضعیف ترین و بدترین عملکردهای مدیریتی را شاهدیم. ایشان سفارش پذیر و رفیق بازی را پیاده کردند. ظاهراً ایشان با وزیر کشور هماهنگ هستند در تخریب سیستم اداری در جهت منافع زودگذر فردی و گروهی. متاسفانه ایشان عنوان هیات علمی و استاد تمامی در رشته مدیریت را با این نحوه مدیریت خراب کردند و در یک جمله ضعیف و خیانت بار عمل می نمایند.
پاسخ دهید

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام