کد خبر:488

عضو شورای اسلامی شهرستان ایلام در گفتگو با بازتاب عنوان کرد:

غربت دهستان بولی؛ حاصل بی مهری مسئولان!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ 13:09:14

بازتاب ایلام- عضو شورای اسلامی شهرستان ایلام گفت: مردم دهستان بولی از بی مهری مسئولان استان نسبت به اوضاع بغرنج این دهستان در حادثه سیل اخیر، به شدت گلایه و انتقاد دارند."علی اصغر بهروزی نیا" در گفتگو با بازتاب ایلام، اظهار داشت: دهستان بولی را می توان یکی از محروم ترین نقاط استان در نظر گرفت که در طی سالیان اخیر، این دهستان بیشترین خسارات را از وقوع بلایای طبیعی، بی مهری و بی تدبیری مدیران به جان و دل خریده و همچنان در غربت است.

این عضو شورا با بیان اینکه در سیل اخیر برخی از راه های ارتباطی روستاهای این دهستان متحمل خسارت های جزئی و کلی شده‌اند، افزود: بسیاری از پلهای ارتباطی این روستاها یا بطور کامل تخریب و یا بر اثر نِشِست زمین دچار خسارات زیادی شده‌اند.

"علی اصغر بهروزی نیا" با اشاره به قطع راههای ارتباطی دو روستای "ریزه وند بولی" و "دارتوت" با راه اصلی این دهستان، یادآور شد: این خرابی و انسداد راه های ارتباطی علاوه بر تشدید آثار منفی اجتماعی در منطقه، بر ادامه زندگی روستائیان و عشایر عزیز و مرزدار نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت و آنان به ناچار مجبورند که زادگاه شان را ترک کنند.

وی تصریح کرد: متأسفانه دهستان بولی در سال‌های اخیر بسیار مورد بی مهری مسئولین استانی و کشوری قرار گرفته و تا کنون وعده ها و اقدامات مثبت و چشمگیری در آن به سرانجام نرسیده است.

عضو شورای اسلامی شهرستان ایلام خاطرنشان ساخت: مردم مقاوم، سختکوش و مرزدار دهستان بولی در هشت سال دفاع مقدس یک روز هم مرز را رها نکردند و تا پای جان و مال خود؛ از آب و خاک این کشور دفاع داشته و دارند.

"بهروزی نیا" اضافه کرد: بر اثر سیلی که در روزهای اخیر اتفاق افتاد، در بیشتر روستاها شاهد تخریب برخی منازل مسکونی بودیم و بر اثر زلزله آبان ماه 1396 نیز برخی از منازل مسکونی از 5 تا 30 درصد خسارت دیدند.

وی تاکید کرد: ما نباید شاهد این همه بی مهری در حق مردمان این منطقه محروم باشیم و امیدواریم که مسئولین استانی و شهرستانی با تجدید نظر در رفتار و عملکرد خود، این مرزداران بی ادعا را عملاً و بدور از شعار؛ دریابند. 


آخرین دیدگاه‌ها

علی گفته

مرسی از حرفای جناب بهروزی ولی این انعکاس کامل مشکلات نبودچون با وجود داشتن چاههای نفت و گاز اکثر جوانان این منطقه بیکار هستن و هیچ مسولی به فکرشون نیست
پاسخ دهید

جمشیدی گفته

درودبرشرف آقای بهروزی،انشاالله که مسئولین پیگیری کنند.
پاسخ دهید

بهروزاحمدی گفته

سلام .قطعا بولی فقط گاز و منابع طبیعی و مناطق تفرجگاهی و مرزداریش مهم است اما مردم و منطقه و مشکلاتش اهمیتی نداره.چرا از پول گاز منطقه راهها و امکانات اولیه رو درست نمیکنند؟
پاسخ دهید

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام