کد خبر:55

خبرهای تلخی مخابره می شود؛

تحمیل بازنشسته ای بر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایلام!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ 20:15:48بازتاب ایلام_ غلامرضا محمدمرادی/ در حالی که در ماه های اخیر روزنه ای از امید برای جوانان، فارغ التحصیلان و کارمندان و مدیران جوان ایجاد شده و مصوبه اخیر مجلس"عدم بکارگیری بازنشستگان" نیز این بارقه امید را پررنگ تر کرده است، متأسفانه در استان ایلام خبرهای تلخی از سپردن پست های مدیریتی به نورچشمی های کهنسال و مورد حمایت بچه های بالا به گوش می رسد.

یکی از مدیریت هایی که به تناسب و فراخور اهداف، برنامه ها و مسئولیت های اش، نیاز است که مدیری مدبر و جوان بر آن مدیریت کند، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

این کانون در استان ایلام که از تیر ماه سال ۱۳۹۳ توسط مدیری جوان و نویسنده و شاعری توانا(حبیب الله بخشوده) اداره می شود، اکنون زمزمه های مبنی بر تغییر این مدیر توانمند در حال انتشار است.

هر چند که تغییر مدیران رویه ای عادی و برای پویایی و چابکی مجموعه ها؛ امری سیال، بحق و پذیرفتنی است اما انتظار می رود که افراد جدید بر اساس شایستگی، تعهد، تخصص و متناسب با جامعه هدف؛ انتخاب و منصوب شوند.

آنچه که برای استان ایلام نگران کننده و تا حدودی غیر قابل تحمل و بسیار قابل تامل است؛ تحمیل فردی سالخورده، در آستانه بازنشستگی، فاقد مدرک و رشته مرتبط برای این مجموعه کودک محور و جوان محور است که با روحیات جامعه هدف همخوانی ندارد.

شنیده ها حاکی است که اهرم های فشار، لابی های قدت و صاحبان نفوذ(بومی های خاص و مرکز نشین) به منظور بهره مندی این نورچشمی از مزایای بازنشستگی با پست مدیرکلی؛ این سریال تلخ را مدیریت و تبدیل به" آش خاله" کرده اند و مدیریت ارشد استان نیز چاره ای جز پذیرش این گونه تحمیل و تَحکُم ها را ندارد و اگر خدایی ناخواسته تمکین نشود چه بسا که بسیاری از تعاملات مسالمت آمیز به هم بخورد و همه چیز شکرآب شود.

امیدواریم که مدیریت ارشد استان ایلام"قاسم سلیمانی دشتکی" همان گونه که بارها تاکید داشته و دارد که برای انتخاب مدیران استان حرف اول و آخر را خودش می زند، حداقل برای این مجموعه که مخاطبان خاص خود را(کودکان و نوجوانان) دارد، از مدیران جوان، با انگیزه و شایسته استفاده کند و اگر هم تحمیل و تَحکُمی حاکم است، تحت هیچ شرایطی تسلیم نشود و کارها را به کاردانان و شایستگان بسپارد.


آخرین دیدگاه‌ها

رضا گفته

تغییر خوبه
ایشان چهار سال مدیر بودن بزارین یکی دیگه بیاد، سهم ایشان همین بوده مادام العمر که نیست شاید آموزش و پرورش هم به آرامش رسید هر چند آرامش با این مدیرکل کنونی بی معنی است. لطفا در مورد نابسامانی آ،پ بنویس شما که خودتان معلم بودین.
پاسخ دهید

میثم . الف گفته

باسلام
خیلی عجیب است که نگارنده به گونه ای نوشته که گویا همه چرخها بر مدار صواب میچرخند و تنها چوبی که لای چرخ مدیریت ارشد گذاشته اند همین است .کاش شمه ای به حقیقت مدیریت می پرداختی که یک مدیر باید براصول مدیریت متمرکز باشد نه اینکه صرفا در مقوله ای که شما مایلید دستی داشته باشد. مدیر کنونی را به عنوان شاعری زبردست معرفی کرده اید که بحق هم چیره دست است ولی متوجه نشدم چرا از نظر نگارنده شاعری معیار خوبی برای مدیریت جوانان بود و سالها تجربه مدیریت درسطوح مختلف آموزش وپرورش که صرفا با نوجوان و جوان در ارتباط بوده فقط غبار پیری و فرسودگی اش به ذهن ایشان متبادر گردید در حالیکه در همه روزهای مدیریت بلکه آخرین مسئولیتش نشاط و سرزنده بودن و فعالیتش به اعتراف همان ها که برکنارش کردند(البته در تریبون رسمی نه مجامع پشت پرده) از بارزترین خصوصیات او بود.
من یک فرهنگی ام بیمار صعب العلاج سه بار به ایشان مراجعه کردم دوبار کاری برام نکرد یکبار کمکم کرد اما هرسه بار براش یه جور دعا کردم وظیفه ام بود اینها را بگویم به هر نحوی که مایلید قضاوت کنید اما این عین حقیقت است.
پاسخ دهید

امیر گفته

سلام با بخش زیادی از حرفهای میثم موافقم. واقعا استان ما اسیر این اظهار نظرهای پوشالی آقایان شده هرکی از کسی بدش میاد پول میده تا علیه دیگری مطلب بنویسند و .... واقعا شورش دراوردید اونوقت آموزش وپرورش به این فراخی رها شده و هیچکس نیست بگه چرا خانم فلان که صلاحیت اداره یک کلاس رو هم نداره داره بخاطر بی کفایتی مدیران اونجا حکمرانی میکنه
پاسخ دهید

Vahid گفته

لیاقتش باعث شده بمونه تخصصشه اما م.ج چی داره آموزش پرورش و خراب کرد.تخصصش صفر رشته ی عربی به کانون چه حتما ذهب ذهبا ذهبوا باید بگه
پاسخ دهید

احمدرضا گفته

سلام
ضمن تشکر از زحمات جناب آقای بخشوده.
بنده علی رقم شناختی که آز ایشان دارم و منتظر فعالیت های مطلوب بودم هیچگونه فعالیت مطلوبی را در ایشان ندیم و فقط اسم یک مدیر کل را به یدک می کشد با توجه به عملکرد ضعیف ایشان چه بهتر است شخص دیگر آین مسولیت را بر عهده بگیرد شاید بهتر از ایشان کار بکند.
پاسخ دهید

احمدرضا گفته

جناب آقای بخشوده چند سال سنوات دارد.
فکر نکنم خیلی هم جوان باشه.
پاسخ دهید

Vahid در پاسخ به میثم . الف گفته:

شما حتما اجیر همین اقا هستید که ازش طرفداری میکنید و همین اقای(م.ج) با پارتی بازی و زور پانلورها و بدون هیچ گونه تخصصی میخواد این پست رو به هر زوری شده و با بند پ بگیرتش...
پاسخ دهید

Navid در پاسخ به احمدرضا گفته:

از مدیر کل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان چه انتظاری دارید شما؟
نکنه میخواین که واسه رهبر تصمیم گیری کنه!!!؟
وظایف خودشو تو کانون به نحو احسن و فراتر انجام داده
پاسخ دهید

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام