کد خبر:792

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان عنوان کرد؛

پیگیریهای استاندار ستودنی است/ افزایش سه برابری بودجه اربعین در سالجاری!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ 21:39:16

بازتاب ایلام- غلامرضا محمدمرادی: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام گفت: با رایزنی ها و پیگیری های بی وقفه و ستودنی"قاسم سلیمانی دشتکی" استاندار ایلام و مجموعه نمایندگان استان در مجلس، بودجه اربعین در سالجاری به بیش از سه برابر افزایش یافت."رحمت الله قیصوری" در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه کل بودجه مصوب عمرانی-استانی در سال گذشته ۳۴۲ میلیارد تومان بوده‌است، اظهار داشت: با توجه به وضعیت بودجه در کل کشور؛ از این میزان اعتبار مصوب، سال گذشته ۵۵ درصد تخصیص یافت که نسبت به میانگین کشور، دو درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه در سالجاری بودجه عمرانی-استانی ۴۰۰ میلیارد تومان مصوب شده است، افزود: این میزان اعتبار نسبت به سال گذشته حدود ۱۷ درصد رشد نشان می دهد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام با بیان اینکه امسال میانگین افزایش بودجه عمرانی-استانی در سطح کشور ۱۲ درصد بوده است، بیان داشت: رشد بودجه استان از محل همین ردیف، پنج درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

"رحمت الله قیصوری" با اشاره به اینکه از بودجه مصوب عمرانی- استانی امسال تاکنون ۳۰ درصد تخصیص یافته است، یادآور شد: تمام سعی و تلاش مجموعه مدیریت ارشد استان، تکمیل پروژه های نیمه تمام در سطح استان است.

وی با بیان اینکه بر مبنای قانون و دستورالعمل های جاری؛ کلنگ زنی و شروع پروژه های عمرانی جدید توسط دولت ممنوع است، خاطرنشان ساخت: البته در برخی موارد و بنا بر ضرورت و اضطرار، احتمال کلنگ زنی بعضی پروژه ها وجود دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام با اشاره به اینکه در سطح استان و با مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی، برخی پروژه های نیمه تمام همچون فاضلاب شهر ایوان و آب شیرین کن صالح آباد، تکمیل و به بهره برداری رسیده اند، تصریح کرد: سرمایه گذاران بخش خصوصی برای اجرای پروژه های جدیدی که دارای توجیه فنی و اقتصادی باشند، هیچ منعی ندارند و مورد حمایت نیز قرار می گیرند.

"رحمت الله قیصوری" با بیان اینکه لحاظ کردن ردیف بودجه اربعین در ردیف های اعتباری استان یکی از تلاش های ارزنده ای است که محقق شده است، تاکید کرد: در سنوات گذشته، اعتبار تخصیص یافته در هر سال ۲۰ میلیارد تومان بود که با تلاش ها، پیگیری ها و رایزنی های بی وقفه و ستودنی"قاسم سلیمانی دشتکی" استاندار ایلام و مجموعه نمایندگان استان در مجلس، این رقم در سالجاری به ۷۶ میلیارد تومان افزایش یافت که نسبت به سال قبل، بیش از سه برابر رشد نشان می دهد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون ۶۰ میلیارد تومان از اعتبار اربعین به استان ابلاغ شده است، گفت: امیدواریم امسال با همکاری، همراهی و مشارکت همه مردم و مسئولان؛ کنگره عظیم اربعین حسینی با شکوه تر از سنوات گذشته برگزار شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام با بیان اینکه نقش رسانه ها در تنویر افکار عمومی و ایجاد آرامش در جامعه بی نظیر است، اظهار داشت: از نقد سازنده و منصفانه استقبال می کنیم و بصورت شفاف پاسخگوی خبرنگاران و اصحاب رسانه هستیم.


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام