کد خبر:967

عصر امروز و به پاسداشت یک اقدام زیبای فرهنگی صورت گرفت؛

تجلیل نمایندگان ویژه استاندار ایلام از خانواده "فرجی" که قاتل فرزندشان را مورد عفو قرار دادند


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ 22:38:29

بازتاب ایلام- "آیت قیصربیگی"مدیرکل روابط عمومی استانداری و "حسین فرهادی" مشاور استاندار به عنوان نمایندگان ویژه"قاسم سلیمانی دشتکی" استاندار ایلام به همراه جمعی از اصحاب رسانه و مطبوعات با خانواده مصلح "فرجی" دیدار و از اقدام خداپسندانه، مصلحانه و خیرخواهانه این خانواده که در دهه کرامت و به احترام پرچم و خدام حرم رضوی و بزرگان و مصلحان استان از "قصاص قاتل فرزند دلبندشان" گذشتند، دیدار و از اقدام ارزشمند آنان تقدیر کردند.مشاور استاندار ایلام در این دیدار با بیان اینکه حامل پیام تقدیر استاندار محترم ایلام از اقدام ارزشمند و خداپسندانه خانواده "فرجی" هستیم و با دستور ایشان برای دیدار با شما به اینجا آمده ایم، گفت: عفو و بخشش یکی از صفات برجسته‌ است که به‌عنوان یکی از ویژگی‌های خداوند متعال نیز شناخته می‌شود.

"حسین فرهادی بابادی" اظهار داشت: دین مبین اسلام با توصیه "گذشت" و "بخشش"، مؤمنان را به "برادری" و "آشتی" فرا خوانده است و پیامبر خاتم (ص) نیز " اصلاح و سازش" ميان مسلمانان را بالاترين صدقه و احسان برای انسان می داند.

وی با بیان اینکه در آموزه‌های دینی عفو و بخشش دارای اهمیت فراوانی است، تاکید کرد: امیرالمؤمنین علیه‌السلام می‌فرمایند:"در عفو لذتی وجود دارد که در انتقام نیست." این آموزه، روح بزرگ اخلاقی و انسانی مدنظر در اسلام را نشان می‌دهد.

مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام نیز در این دیدار با اشاره به تأکیدات دین مبین اسلام به گذشت و فداکاری گفت: انسان در عفو، بخشش و گذشت است که می‌تواند ارزش و جایگاه واقعی خویش را به دست آورد که این مسئله به ویژه در شرایطی سخت همچون اجرای حکم قصاص خود را نشان می‌دهد.

"آیت قیصربیگی" خاطرنشان ساخت: شخصی که در اوج غضب و انتقام از اجرای حکم قصاص فرزندش می‌گذرد در حقیقت کرامت و بزرگواری خویش را نشان داده و از همه مهم‌تر خشنودی خداوند متعال را نیز به دست آورده است.

لازم به ذکر است؛ خانواده "فرجی" در دهه کرامت و با احترام به امام مهربانی ها"امام رضا(ع)" و خادمان بارگاه منور رضوی، بزرگان، مصلحان و...؛ اوج نجابت و خلوص خود را به نمایش گذاشتند و علیرغم اینکه مشکلات مادی و مالی فراوانی هم داشتند، از"قصاص قاتل" که در آستانه اجرا بود، گذشتند.


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام