کد خبر:991

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تشریح کرد؛

اهم نتایج نشست تیم اقتصادی ایلام در تهران!


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۵/۱۲ 15:15:21

بازتاب ایلام-رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام گفت: پیرو سفر اردیبهشت ماه تیم اقتصادی دولت به اتفاق دکتر "عادل آذر" رئیس کل دیوان محاسبات به استان و هماهنگی بعمل آمده با "رضا رحمانی" وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ جلسه‌ای به منظور پیگیری توافقات این سفر در دفتر رئیس کل دیوان محاسبات با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار ایلام، عضو هیأت مدیره صندوق توسعه ملی، مدیران ارشد "ایمیدرو و ایدرو" و مدیران اقتصادی استان برگزار شد."یارالله نصیری" اظهار داشت: در این جلسه پنج تفاهم نامه بسیار مهم منعقد شد و مورد تاکید قرار گرفت.

وی افزود: تأمین مالی پتروشیمی مهران از محل صندوق توسعه ملی و با همکاری سندیکای بانکی شامل پنج بانک خصوصی و دولتی؛ اجرای طرح تولید گونی پلی پروپیلن توسط سازمان ایدرو؛ مطالعه و اجرای شهرک تخصصی پائین دست پتروشیمی در شهرستان دهلران توسط سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران؛ مطالعات اکتشافی سنگ نما، قیر طبیعی و سلستین در سطح استان توسط ایمیدرو و مطالعه و اجرای طرح روغن از کلزا توسط ایدرو به امضای طرفین رسید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام یادآور شد: تأمین مالی طرح تولید فیلترهای تصفیه آب(ممبران) توسط ایدرو و بهره برداری از آن حداکثر تا دهه فجر سال ۱۳۹۹ و فعال سازی معادن غیرفعال استان توسط ایدرو از جمله توافقات طرفین بود.

"یارالله نصیری" خاطرنشان ساخت: در این جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اینکه در خصوص اجرای پروژه های استان ایلام محدودیت نداریم و سازمان‌های گسترش و نوسازی صنایع ایران و توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران را بر پیگیری و اجرای توافقات بعمل آمده ملزم کرد.

وی از تلاش‌ها و پیگیری های جدی استاندار ایلام در راستای توسعه صنعت استان تجلیل و تصریح کرد: جا دارد از حمایت‌های بی دریغ دکتر "عادل آذر" به عنوان سرمایه گرانقدر استان، تشکر ویژه بعمل آوریم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: امیدواریم با پیگیری و اجرای این توافقات؛ شاهد نقش آفرینی پررنگ سازمان‌های توسعه‌ای بخش دولتی در فرایند صنعتی شدن استان باشیم.


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام