کد خبر:993

مدیرکل ثبت احوال استان ایلام؛

پنجره جمعیتی استان؛ یک جمعیت جوان است


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۵/۱۲ 20:24:43

بازتاب ایلام: منوچهر تیموری گفت: 71 درصد جمعیت استان بین سنین 15 تا 64 سال بوده، از این رو پنجره جمعیتی استان ایلام یک جمعیت جوان است.وی عصر امروز(شنبه) در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه کارت ملی هوشمند پروژه ی زیرساختی دولت و نظام بوده و ثبت احوال متولی اجرای آن می باشد، اظهار داشت: این طرح در واقع کلید ورود به دولت الکترونیک است.

مدیرکل ثبت احوال استان با اشاره به اینکه صدور کارت ملی هوشمند برای افراد بالای 15 سال الزامی است، افزود: 463 هزار نفر از جمعیت بالای 15 سال استان ایلام واجد شرایط دریافت كارت ملی هوشمند هستند و از این تعداد تاكنون برای 390 هزار نفر کارت ملی صادر شده است.

تیموری گفت: مهلت استفاده از کارت های ملی طرح قدیم به اتمام رسیده و دستگاه ای اجرای، اداری و بانکی به افراد فاقد کارت هوشمند ملی ارائه خدمات نمی شود.

وی با اشاره به اینکه تاكنون بیش از 85 درصد از واجدان شرایط در استان صاحب كارت ملی هوشمند شده و یا در صف دریافت کارت خود می باشند، یادآور شد: تاكنون بیش از 40 هزار كارت ملی هوشمند در نیمه اول سال به واجدان شرایط تحویل و مابقی آنها نیز تا پایان سال جاری صادر و تحویل می شود.

مدیركل ثبت احوال استان ایلام بیان داشت: با وجود 50 دفتر صدور كارت ملی هوشمند در سطح استان ظرفیت روزانه پذیرش 2500 نفر را برای ثبت‌نام کارت ملی هوشمند وجود دارد.

تیموری با اشاره به افرادی که ثبت نام آنها انجام شده ولی تاکنون کارت خورد را دریافت نمودند، افزود: حدود 40 هزار نفر در مرحله صدور کارت ملی هوشمند قرار دارند که در آینده نزدیک این افراد کارت های خود را دریافت خواهند کرد و هیچ مشكلی در صدور كارت ملی هوشمند در استان وجود ندارد.

وی گفت: با توجه به  اینکه در انتخابات پیش رو داشتن کارت ملی هوشمند ضروری می باشد، از عموم مردم خواست هرچه سریع تر نسبت به تعویض کارت ملی خود اقدام نمایند.

مدیرکل ثبت احوال استان با اشاره به اینکه برای تمام جمعیت استان شناسنامه سجلی صادر شده است، افزود: از جمعیت 580هزار نفری استان 270 هزار نفر دارای شناسنامه مکانیزه جدید(سبز)می باشند.

 منوچهر تیموری یکی از اقدامات فرهنگی ثبت احوال را رونمایی از اسناد سجلی مفاخر استان عنوان کرد و بیان داشت: تاکنون برای چندین شهید والامقام و شاخص شناسنامه مکانیزه جدید صادر شده است.

 

 


آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

نام :
ایمیل :
دیدگاه :

پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام